gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Internationale conferentie in Duurzaamheidsfabriek

De Duurzaamheidsfabriek is gastheer voor de internationale conferentie van TA3, een organisatie die kennis deelt tussen Amerikaanse en Europese scholen over beroepsgericht onderwijs.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Jan Lokker is sectordirecteur Techniek en Media bij het Da Vinci College. Hij denkt dat de snelle ontwikkelingen in de techniek een uitdaging vormt voor het beroepsgericht onderwijs. “Ik denk in brede zin bij techniek maar misschien wel binnen alle beroepsopleidingen de ontwikkeling snel gaat. Iemand merkte op: ‘Waar gaat de ontwikkeling naartoe?' Eigenlijk weten we het met elkaar niet. En dus moeten we op een andere manier gaan trainen en onderwijs gaan verzorgen. Ik denk dat dat het grootste vraagstuk is voorkomende jaren.”

Lokker vertelt dat hij graag van andere scholen wil leren, maar hoopt ook dat buitenlandse scholen van het Da Vinci College kunnen leren: “Hier in de Duurzaamheidsfabriek, het soort onderwijs dat we hier willen verzorgen is voor veel collega-scholen uit Amerika en Europa het voorbeeld waar ze naartoe willen ontwikkelen.”

TA3 houdt elk jaar een conferentie. Vorig jaar vond het bijvoorbeeld plaats in Alabama, Verenigde Staten, maar dit jaar was het de beurt aan het Da Vinci College, in samenwerking met het ROC Markiezaat College uit Bergen op Zoom.

Lees ook

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.