gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Internationale conferentie in Duurzaamheidsfabriek

De Duurzaamheidsfabriek is gastheer voor de internationale conferentie van TA3, een organisatie die kennis deelt tussen Amerikaanse en Europese scholen over beroepsgericht onderwijs.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Jan Lokker is sectordirecteur Techniek en Media bij het Da Vinci College. Hij denkt dat de snelle ontwikkelingen in de techniek een uitdaging vormt voor het beroepsgericht onderwijs. “Ik denk in brede zin bij techniek maar misschien wel binnen alle beroepsopleidingen de ontwikkeling snel gaat. Iemand merkte op: ‘Waar gaat de ontwikkeling naartoe?' Eigenlijk weten we het met elkaar niet. En dus moeten we op een andere manier gaan trainen en onderwijs gaan verzorgen. Ik denk dat dat het grootste vraagstuk is voorkomende jaren.”

Lokker vertelt dat hij graag van andere scholen wil leren, maar hoopt ook dat buitenlandse scholen van het Da Vinci College kunnen leren: “Hier in de Duurzaamheidsfabriek, het soort onderwijs dat we hier willen verzorgen is voor veel collega-scholen uit Amerika en Europa het voorbeeld waar ze naartoe willen ontwikkelen.”

TA3 houdt elk jaar een conferentie. Vorig jaar vond het bijvoorbeeld plaats in Alabama, Verenigde Staten, maar dit jaar was het de beurt aan het Da Vinci College, in samenwerking met het ROC Markiezaat College uit Bergen op Zoom.

Lees ook

foto delilah nieuwe.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.