gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Internationale conferentie in Duurzaamheidsfabriek

De Duurzaamheidsfabriek is gastheer voor de internationale conferentie van TA3, een organisatie die kennis deelt tussen Amerikaanse en Europese scholen over beroepsgericht onderwijs.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Jan Lokker is sectordirecteur Techniek en Media bij het Da Vinci College. Hij denkt dat de snelle ontwikkelingen in de techniek een uitdaging vormt voor het beroepsgericht onderwijs. “Ik denk in brede zin bij techniek maar misschien wel binnen alle beroepsopleidingen de ontwikkeling snel gaat. Iemand merkte op: ‘Waar gaat de ontwikkeling naartoe?' Eigenlijk weten we het met elkaar niet. En dus moeten we op een andere manier gaan trainen en onderwijs gaan verzorgen. Ik denk dat dat het grootste vraagstuk is voorkomende jaren.”

Lokker vertelt dat hij graag van andere scholen wil leren, maar hoopt ook dat buitenlandse scholen van het Da Vinci College kunnen leren: “Hier in de Duurzaamheidsfabriek, het soort onderwijs dat we hier willen verzorgen is voor veel collega-scholen uit Amerika en Europa het voorbeeld waar ze naartoe willen ontwikkelen.”

TA3 houdt elk jaar een conferentie. Vorig jaar vond het bijvoorbeeld plaats in Alabama, Verenigde Staten, maar dit jaar was het de beurt aan het Da Vinci College, in samenwerking met het ROC Markiezaat College uit Bergen op Zoom.

Lees ook

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.

Busink explosie zwi

Zwijndrechtenaar aangehouden voor explosie, politie onderzoekt verband

De politie heeft een 18-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden in verband met een explosie aan de Doctor Boutensstraat in Zwijndrecht. Het is de tweede van de drie explosies die in een week tijd in Zwijndrecht plaatsvond. De politie onderzoekt of er een verband is.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.