gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Internationale dag voor de uitroeiing van armoede

8e807252c46eed983e84a3a276d7e6f6

!7 oktober is de Internationale dag voor de uitroeiing van de armoede.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Zaterdag werd er op deze Wereldarmoededag daarom soep en brood uitgedeeld op de hoek Spuiboulevard-Johan de Wittstraat. Maar dit gebeurt vaker want op dinsdagavond en de zaterdagochtend staan hier vrijwilligers soep en brood uit te delen. Nieuw is wel dat nu een aantal organisaties samen optrekken. Het Diakonaal Aandachtscentrum en Licht voor Dordt delen nu gezamenlijk voedsel uit. Aart Kok van het Diakonaal Aandachtscentrum: "Door de coronacrisis is alles veranderd en zijn we ook een periode gesloten geweest. We zijn nu gaan samenwerken met Licht voor Dordt en Broodnodig".

Wiebe van Horssen van Licht voor Dordt: "We hebben een soort van doorstart gemaakt vanwege de tweede golf van de coronacrisis en zien bij de mensen praktische nood maar ook vermoeidheid en frustaties optreden. Onze hulplijn is altijd beschikbaar gebleven maar nu willen we hem intentiveren en de mensen oproepen dat als ze vast lopen, maak gebruik van deze hulplijn". De hulplijn is te vinden op de website van Licht voor Dordt.
ed1bd10de0125ae68d74d47c442ff648
9246c62a018fc7a657b9413775bb5153
878c50ff89dfbe6dd1bcc83307b01464
e253884e77c2e16f713e1694c9ab3b0d

Lees ook

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.