gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Internationale dag voor de uitroeiing van armoede

8e807252c46eed983e84a3a276d7e6f6

!7 oktober is de Internationale dag voor de uitroeiing van de armoede.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Zaterdag werd er op deze Wereldarmoededag daarom soep en brood uitgedeeld op de hoek Spuiboulevard-Johan de Wittstraat. Maar dit gebeurt vaker want op dinsdagavond en de zaterdagochtend staan hier vrijwilligers soep en brood uit te delen. Nieuw is wel dat nu een aantal organisaties samen optrekken. Het Diakonaal Aandachtscentrum en Licht voor Dordt delen nu gezamenlijk voedsel uit. Aart Kok van het Diakonaal Aandachtscentrum: "Door de coronacrisis is alles veranderd en zijn we ook een periode gesloten geweest. We zijn nu gaan samenwerken met Licht voor Dordt en Broodnodig".

Wiebe van Horssen van Licht voor Dordt: "We hebben een soort van doorstart gemaakt vanwege de tweede golf van de coronacrisis en zien bij de mensen praktische nood maar ook vermoeidheid en frustaties optreden. Onze hulplijn is altijd beschikbaar gebleven maar nu willen we hem intentiveren en de mensen oproepen dat als ze vast lopen, maak gebruik van deze hulplijn". De hulplijn is te vinden op de website van Licht voor Dordt.
ed1bd10de0125ae68d74d47c442ff648
9246c62a018fc7a657b9413775bb5153
878c50ff89dfbe6dd1bcc83307b01464
e253884e77c2e16f713e1694c9ab3b0d

Lees ook

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.