gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Internationale dag voor de uitroeiing van armoede

8e807252c46eed983e84a3a276d7e6f6

!7 oktober is de Internationale dag voor de uitroeiing van de armoede.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Zaterdag werd er op deze Wereldarmoededag daarom soep en brood uitgedeeld op de hoek Spuiboulevard-Johan de Wittstraat. Maar dit gebeurt vaker want op dinsdagavond en de zaterdagochtend staan hier vrijwilligers soep en brood uit te delen. Nieuw is wel dat nu een aantal organisaties samen optrekken. Het Diakonaal Aandachtscentrum en Licht voor Dordt delen nu gezamenlijk voedsel uit. Aart Kok van het Diakonaal Aandachtscentrum: "Door de coronacrisis is alles veranderd en zijn we ook een periode gesloten geweest. We zijn nu gaan samenwerken met Licht voor Dordt en Broodnodig".

Wiebe van Horssen van Licht voor Dordt: "We hebben een soort van doorstart gemaakt vanwege de tweede golf van de coronacrisis en zien bij de mensen praktische nood maar ook vermoeidheid en frustaties optreden. Onze hulplijn is altijd beschikbaar gebleven maar nu willen we hem intentiveren en de mensen oproepen dat als ze vast lopen, maak gebruik van deze hulplijn". De hulplijn is te vinden op de website van Licht voor Dordt.
ed1bd10de0125ae68d74d47c442ff648
9246c62a018fc7a657b9413775bb5153
878c50ff89dfbe6dd1bcc83307b01464
e253884e77c2e16f713e1694c9ab3b0d

Lees ook

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.