gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Internationale dag voor de uitroeiing van armoede

8e807252c46eed983e84a3a276d7e6f6

!7 oktober is de Internationale dag voor de uitroeiing van de armoede.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Zaterdag werd er op deze Wereldarmoededag daarom soep en brood uitgedeeld op de hoek Spuiboulevard-Johan de Wittstraat. Maar dit gebeurt vaker want op dinsdagavond en de zaterdagochtend staan hier vrijwilligers soep en brood uit te delen. Nieuw is wel dat nu een aantal organisaties samen optrekken. Het Diakonaal Aandachtscentrum en Licht voor Dordt delen nu gezamenlijk voedsel uit. Aart Kok van het Diakonaal Aandachtscentrum: "Door de coronacrisis is alles veranderd en zijn we ook een periode gesloten geweest. We zijn nu gaan samenwerken met Licht voor Dordt en Broodnodig".

Wiebe van Horssen van Licht voor Dordt: "We hebben een soort van doorstart gemaakt vanwege de tweede golf van de coronacrisis en zien bij de mensen praktische nood maar ook vermoeidheid en frustaties optreden. Onze hulplijn is altijd beschikbaar gebleven maar nu willen we hem intentiveren en de mensen oproepen dat als ze vast lopen, maak gebruik van deze hulplijn". De hulplijn is te vinden op de website van Licht voor Dordt.
ed1bd10de0125ae68d74d47c442ff648
9246c62a018fc7a657b9413775bb5153
878c50ff89dfbe6dd1bcc83307b01464
e253884e77c2e16f713e1694c9ab3b0d

Lees ook

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.