gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Internationale dag voor de uitroeiing van armoede

8e807252c46eed983e84a3a276d7e6f6

!7 oktober is de Internationale dag voor de uitroeiing van de armoede.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Zaterdag werd er op deze Wereldarmoededag daarom soep en brood uitgedeeld op de hoek Spuiboulevard-Johan de Wittstraat. Maar dit gebeurt vaker want op dinsdagavond en de zaterdagochtend staan hier vrijwilligers soep en brood uit te delen. Nieuw is wel dat nu een aantal organisaties samen optrekken. Het Diakonaal Aandachtscentrum en Licht voor Dordt delen nu gezamenlijk voedsel uit. Aart Kok van het Diakonaal Aandachtscentrum: "Door de coronacrisis is alles veranderd en zijn we ook een periode gesloten geweest. We zijn nu gaan samenwerken met Licht voor Dordt en Broodnodig".

Wiebe van Horssen van Licht voor Dordt: "We hebben een soort van doorstart gemaakt vanwege de tweede golf van de coronacrisis en zien bij de mensen praktische nood maar ook vermoeidheid en frustaties optreden. Onze hulplijn is altijd beschikbaar gebleven maar nu willen we hem intentiveren en de mensen oproepen dat als ze vast lopen, maak gebruik van deze hulplijn". De hulplijn is te vinden op de website van Licht voor Dordt.
ed1bd10de0125ae68d74d47c442ff648
9246c62a018fc7a657b9413775bb5153
878c50ff89dfbe6dd1bcc83307b01464
e253884e77c2e16f713e1694c9ab3b0d

Lees ook

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”