Dordrecht, Netherlands

‘Interview je opa over de Tweede Wereldoorlog’

Al meer dan 75 jaar leven we in Nederland in vrijheid, maar verhalen van oorlog zijn nog steeds heel dichtbij. Daarom roept de provincie Zuid-Holland jongeren op mee te doen aan een project met de titel Verhalen om nooit te vergeten.
Marjolein Vos | 9 april 2021 11:29 | Aangepast op 9 april 2021 11:29
Het doel van het project is kinderen na te laten denken over vrijheid, zeker nu die in tijden van coronacrisis beperkt is. Aan hen wordt gevraagd verhalen over oorlog en vrijheid te verzamelen en daar een filmpje van te maken.

“De post van je kat kan wachten, er zijn verhalen die er echt toe doen”, spoort de organisatie ze aan.

“Ga in gesprek met iemand die het meegemaakt heeft, bijvoorbeeld een opa of oma. Zo worden al die verhalen bewaard en blijven we onze vrijheid koesteren.”


De interviews kunnen worden geupload naar een speciaal YouTube-kanaal en op een

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...