Dordrecht, Netherlands

Inwoners Drechtsteden kunnen voucher aanvragen voor inboedel

Inwoners van de Drechtsteden kunnen vanaf 1 oktober een SDD-voucher aanvragen voor basisinrichting woning. Hiermee kunnen ze kosteloos een tweedehands inboedel ontvangen. De vouchers maken deel uit van een pilot.
Emma Meijer | 25 september 2020 14:57 | Aangepast op 25 september 2020 14:57
Tot nu toe verstrekt de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) alleen voordelige leningen voor een inboedel. De voucher is een nieuwe mogelijkheid binnen de ‘bijzondere bijstand’. Inwoners die aan de voorwaarden voldoen hebben nu de keus: of een lening waarmee ze zelf de inboedel kunnen kopen of een voucher.

“Soms is een bijzondere-bijstandslening niet verstandig, omdat ze dan een extra schuld opbouwen. Met de voucheraanpak bieden we een goed alternatief”, vertelt wethouder Peter Heijkoop.

Tweedehands

De SDD werkt samen met Geef het Dordt aan de voucher-aanpak. Zij verzorgen goede tweedehands spullen voor de inrichting tegen lage prijzen. “Hierdoor blijven de kosten voor ons als gemeente beperkt.” Voor witgoed, zoals wasmachines of koelkasten, moeten inwoners wel een lening aanvragen.

Pilot

De vouchers worden eerst uitgeprobeerd door de SDD. Na veertig toegezegde vouchers stopt de pilot en volgt een evaluatie. “We gaan dan kijken of we er een beleid van kunnen maken. We hopen dat zo minder mensen een lening aanvragen.”

Meer informatie over het aanvragen van de vouchers staat vanaf 1 oktober op de website van de sociale dienst.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...