gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Inwoners Kinderdijk koploper in kerstkaarten versturen

81f216fa9db46b9c914d1989ef44e02e

Een kerstkaart versturen is voor de één een jaarlijkse traditie, maar voor de ander eentje uit lang vervlogen tijden. In Kinderdijk zijn inwoners in ieder geval nog wel fanatiek: van alle Nederlandse plaatsen werden hier vorig jaar de meeste kerstkaarten per inwoner verstuurd.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Dat blijkt uit een analyse van kaartenwebshop Kaartje2go. Om hoeveel kaarten het per inwoner gaat, is niet bekend gemaakt. Wel is duidelijk dat Kinderdijk de enige westelijke plaats is in de landelijke top 5. De Friese plaatsen Hollum, Midsland en Rottevalle en het Groningse Kommerzijl maken de top 5 compleet.

De fanatiekste kaartenverstuurders in Zuid-Holland vind je naast Kinderdijk in Warmond (gemeente Teylingen) en Gouderak (gemeente Krimpenerwaard).

In Oudenhoorn (Voorne aan Zee), Benthuizen (Alphen aan den Rijn) en Vierpolders (Voorne aan Zee) zaten de geluksvogels die meeste kerstkaarten van Zuid-Holland hebben ontvangen.

Bestellingen
Kaartje2go keek voor dit ‘kerstkaartenonderzoek’ naar de bestelgegevens van oktober tot en met december 2024. Om inzicht te krijgen in het aantal verstuurde en ontvangen kerstkaarten werden honderdduizenden bestellingen bekeken.

Daarin valt volgens het bedrijf op dat mensen steeds vaker kiezen om kaarten die online worden besteld, niet rechtsstreeks te laten bezorgen bij de ontvanger. Meer dan twintig procent van de mensen laat de bestelde kaarten eerst thuis bezorgen, om ze vervolgens zelf te verspreiden.

Volgens Amber Serbonij van Kaartje2go kan dat verschillende redenen hebben. “Zelf je kaartjes overhandigen is duurzaam, persoonlijker, maar ook een stuk voordeliger dan versturen met een postzegel.” Een decemberzegel van PostNL kost tegenwoordig 1,21 euro per stuk.

Lees meer over:

Lees ook

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.