gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Irene Koene begint eigen partij

Gewoon Dordt, zo heet de nieuwe partij van Irene Koene die nu nog voor de VVD in de gemeenteraad zit. Ze hoopt daarmee in maart de Dordtse gemeenteraad te komen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Bij de VVD had ze haar kandidatuur afhankelijk gemaakt van de fractievoorzitter die er zou komen. Met degene die daar nu de kar gaat trekken heeft ze niet zoveel op, dus besloot ze over te stappen naar de VSP. Ook daar ging het niet goed en kreeg ze te horen dat ze van de lijst was afgehaald.

Nu dus maar haar eigen partij Gewoon Dordt. Een programma heeft ze nog niet. "Wel natuurlijk de klassieke thema's schoon heel en veilig. Dingen moeten gewoon op orde zijn. Je hoeft geen uitvinding te doen om het mensen naar hun zin te maken in de stad." Komende tijd komt er meer naar buiten over de standpunten van Gewoon Dordt.

Het wordt een vol stembilet voor de Dordtenaren komend jaar. Niet alleen doet Beter voor Dordt mee als lokale partij, ook ex-BVD'er Donnie Greve en ex-SP'er Alfred Meijer hebben een eigen partij opgericht onder de naam Dordtse Partij. Ze wordt dus de derde lokale partij. Daarnaast doet ook de PVV mee. Hoe ze zich gaat onderscheiden? "Dat ga je allemaal nog horen."

De grote vraag is dus of de Dordtenaren zitten te wachten op Irene Koene met haar nieuwe partij. "Geen idee, we gaan het merken."

Lees ook

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

pexelssliedrecht

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

IMG_7637 (1)

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.