gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Irene Koene begint eigen partij

Gewoon Dordt, zo heet de nieuwe partij van Irene Koene die nu nog voor de VVD in de gemeenteraad zit. Ze hoopt daarmee in maart de Dordtse gemeenteraad te komen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Bij de VVD had ze haar kandidatuur afhankelijk gemaakt van de fractievoorzitter die er zou komen. Met degene die daar nu de kar gaat trekken heeft ze niet zoveel op, dus besloot ze over te stappen naar de VSP. Ook daar ging het niet goed en kreeg ze te horen dat ze van de lijst was afgehaald.

Nu dus maar haar eigen partij Gewoon Dordt. Een programma heeft ze nog niet. "Wel natuurlijk de klassieke thema's schoon heel en veilig. Dingen moeten gewoon op orde zijn. Je hoeft geen uitvinding te doen om het mensen naar hun zin te maken in de stad." Komende tijd komt er meer naar buiten over de standpunten van Gewoon Dordt.

Het wordt een vol stembilet voor de Dordtenaren komend jaar. Niet alleen doet Beter voor Dordt mee als lokale partij, ook ex-BVD'er Donnie Greve en ex-SP'er Alfred Meijer hebben een eigen partij opgericht onder de naam Dordtse Partij. Ze wordt dus de derde lokale partij. Daarnaast doet ook de PVV mee. Hoe ze zich gaat onderscheiden? "Dat ga je allemaal nog horen."

De grote vraag is dus of de Dordtenaren zitten te wachten op Irene Koene met haar nieuwe partij. "Geen idee, we gaan het merken."

Lees ook

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.