gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Irene Koene begint eigen partij

Gewoon Dordt, zo heet de nieuwe partij van Irene Koene die nu nog voor de VVD in de gemeenteraad zit. Ze hoopt daarmee in maart de Dordtse gemeenteraad te komen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Bij de VVD had ze haar kandidatuur afhankelijk gemaakt van de fractievoorzitter die er zou komen. Met degene die daar nu de kar gaat trekken heeft ze niet zoveel op, dus besloot ze over te stappen naar de VSP. Ook daar ging het niet goed en kreeg ze te horen dat ze van de lijst was afgehaald.

Nu dus maar haar eigen partij Gewoon Dordt. Een programma heeft ze nog niet. "Wel natuurlijk de klassieke thema's schoon heel en veilig. Dingen moeten gewoon op orde zijn. Je hoeft geen uitvinding te doen om het mensen naar hun zin te maken in de stad." Komende tijd komt er meer naar buiten over de standpunten van Gewoon Dordt.

Het wordt een vol stembilet voor de Dordtenaren komend jaar. Niet alleen doet Beter voor Dordt mee als lokale partij, ook ex-BVD'er Donnie Greve en ex-SP'er Alfred Meijer hebben een eigen partij opgericht onder de naam Dordtse Partij. Ze wordt dus de derde lokale partij. Daarnaast doet ook de PVV mee. Hoe ze zich gaat onderscheiden? "Dat ga je allemaal nog horen."

De grote vraag is dus of de Dordtenaren zitten te wachten op Irene Koene met haar nieuwe partij. "Geen idee, we gaan het merken."

Lees ook

veerdienstschoonhoven.jpg

Na eerste veerpont ook tweede uit de vaart: ‘Flink omrijden’

De twee veerponten tussen Groot-Ammers en Schoonhoven varen niet meer. Dat meldt Veerdienst Schoonhoven. De eerste van de twee pontjes werd maandag al uit de vaart gehouden vanwege technische problemen en dinsdag ging onverwachts ook de tweede boot stuk.

stormshadow.png

Drama voor kinderboerderij: net geboren veulen en zijn moeder overleden

Stadsboerderij Weizigt heeft verdrietig nieuws te verwerken gekregen. Minipaard Shadow en haar pasgeboren veulen Storm zijn onverwachts overleden, meldt de boerderij. Dat gebeurde in een gespecialiseerde paardenkliniek, waar beide paarden waren vanwege een geplande knieoperatie van moeder Shadow.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.