gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Irene Koene stapt uit VVD

Irene Koene stapt uit de lokale fractie van de VVD. Ze voelt zich niet fijn bij het feit dat Maarten Burggraaf opnieuw de lijsttrekker van de fractie wordt.

Daan Berg |  | Aangepast op
'Ik zou graag iemand zien die politiek met z'n hart bedrijft', zo zei Koene tegenover RTV Dordrecht. 'Burggraaf denkt over alles na, en dat voelt bij mij niet goed.'

In eerste instantie waren meerdere kandidaten in de race voor het lijsttrekkerschap. Echter, nu Burggraaf de enige overgebleven kandidaat is, is het zeer waarschijnlijk dat hij tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van komend jaar meedoet als lijsttrekker namens de VVD.

Dat, in combinatie met het feit dat er binnen de fractie geen lijsttrekkersverkiezing is geweest, heeft Koene doen besluiten om haar kandidatuur in te trekken.

Of Koene nog iets met politiek gaat doen, weet ze nog niet. 'Ik wil rondkijken wat goed bij me past', aldus het fractielid.

Burggraaf vindt het jammer dat Koene de fractie verlaat, maar had ook graag gezien dat ze een gesprek met de selectiecommissie was aangegaan.

Meer horen van Koene's verhaal, o.a. over de idealen van de fractie en die van haarzelf? Bekijk dan onderstaande reportage.

Lees ook

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."