gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Irene Koene stapt uit VVD

Irene Koene stapt uit de lokale fractie van de VVD. Ze voelt zich niet fijn bij het feit dat Maarten Burggraaf opnieuw de lijsttrekker van de fractie wordt.

Daan Berg |  | Aangepast op
'Ik zou graag iemand zien die politiek met z'n hart bedrijft', zo zei Koene tegenover RTV Dordrecht. 'Burggraaf denkt over alles na, en dat voelt bij mij niet goed.'

In eerste instantie waren meerdere kandidaten in de race voor het lijsttrekkerschap. Echter, nu Burggraaf de enige overgebleven kandidaat is, is het zeer waarschijnlijk dat hij tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van komend jaar meedoet als lijsttrekker namens de VVD.

Dat, in combinatie met het feit dat er binnen de fractie geen lijsttrekkersverkiezing is geweest, heeft Koene doen besluiten om haar kandidatuur in te trekken.

Of Koene nog iets met politiek gaat doen, weet ze nog niet. 'Ik wil rondkijken wat goed bij me past', aldus het fractielid.

Burggraaf vindt het jammer dat Koene de fractie verlaat, maar had ook graag gezien dat ze een gesprek met de selectiecommissie was aangegaan.

Meer horen van Koene's verhaal, o.a. over de idealen van de fractie en die van haarzelf? Bekijk dan onderstaande reportage.

Lees ook

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”