Dordrecht, Netherlands

Is het kunst of kitsch?

In het Dordrechts Museum was maandag het opnameteam van de AVRO neergestreken. Er werden beelden gemaakt voor het nieuwe seizoen van Tussen Kunst en Kitsch.
Marjolein Vos | 7 mei 2018 17:18 | Aangepast op 7 mei 2018 17:18
Veel mensen waren naar het museum gekomen om schilderijen, potten, vazen en andere spullen te laten taxeren door de experts. "Ik heb een oud vergiet bij me, maar het blijkt helemaal niets waard te zijn", aldus een van de bezoekers. "Maar dat geeft niet, want ik gebruik het toch alleen als fruitmand."

Bij Mieke Zilverberg zijn er tot nu toe ook nog geen museumstukken langsgekomen. Ze is al jaren een van de vaste gezichten van Tussen Kunst en Kitsch en heeft zich gespecialiseerd is de oudheid. Een van de bezoekers komt hoopvol met een oud fossiel langs. "Het is wel het oudste stuk van vandaag, maar waarde heeft het helaas niet".

Niet alles is nu eenmaal goud waard, maar dat is ook niet erg. Meestal gaat het om de emotionele waarde en willen de mensen alleen weten waar het erfstuk vandaan komt en wie het gemaakt heeft.

Aanstaande donderdag ziet u in het TV Dordrecht-programma Eilandleven meer kunst en vooral ook meer kitsch.

Lees ook

Gesneuvelde Kapitein krijgt tachtig jaar na oorlog plek op Dordts ereveld

Het militair ereveld op de Dordtse begraafplaats Essenhof is uitgebreid met een extra graf. Kapitein...

Wat doen deze draadjes op straat? Op honderden plekken gezien

Op honderden plekken zijn ze gezien in onze streek: rubberen draden die over autowegen en fietspaden...

Zorgen over veiligheid op tijdelijke fietsbrug: 'Verlaten en onverlicht'

Doe mee! Molenlanden, de grootste partij in die gemeente, maakt zich zorgen over de veiligheid op de...

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...