gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Is het kunst of kitsch?

In het Dordrechts Museum was maandag het opnameteam van de AVRO neergestreken. Er werden beelden gemaakt voor het nieuwe seizoen van Tussen Kunst en Kitsch.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Veel mensen waren naar het museum gekomen om schilderijen, potten, vazen en andere spullen te laten taxeren door de experts. "Ik heb een oud vergiet bij me, maar het blijkt helemaal niets waard te zijn", aldus een van de bezoekers. "Maar dat geeft niet, want ik gebruik het toch alleen als fruitmand."

Bij Mieke Zilverberg zijn er tot nu toe ook nog geen museumstukken langsgekomen. Ze is al jaren een van de vaste gezichten van Tussen Kunst en Kitsch en heeft zich gespecialiseerd is de oudheid. Een van de bezoekers komt hoopvol met een oud fossiel langs. "Het is wel het oudste stuk van vandaag, maar waarde heeft het helaas niet".

Niet alles is nu eenmaal goud waard, maar dat is ook niet erg. Meestal gaat het om de emotionele waarde en willen de mensen alleen weten waar het erfstuk vandaan komt en wie het gemaakt heeft.

Aanstaande donderdag ziet u in het TV Dordrecht-programma Eilandleven meer kunst en vooral ook meer kitsch.

Lees ook

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.