Dordrecht, Netherlands

Is het kunst of kitsch?

In het Dordrechts Museum was maandag het opnameteam van de AVRO neergestreken. Er werden beelden gemaakt voor het nieuwe seizoen van Tussen Kunst en Kitsch.
Marjolein Vos | 7 mei 2018 17:18 | Aangepast op 7 mei 2018 17:18
Veel mensen waren naar het museum gekomen om schilderijen, potten, vazen en andere spullen te laten taxeren door de experts. "Ik heb een oud vergiet bij me, maar het blijkt helemaal niets waard te zijn", aldus een van de bezoekers. "Maar dat geeft niet, want ik gebruik het toch alleen als fruitmand."

Bij Mieke Zilverberg zijn er tot nu toe ook nog geen museumstukken langsgekomen. Ze is al jaren een van de vaste gezichten van Tussen Kunst en Kitsch en heeft zich gespecialiseerd is de oudheid. Een van de bezoekers komt hoopvol met een oud fossiel langs. "Het is wel het oudste stuk van vandaag, maar waarde heeft het helaas niet".

Niet alles is nu eenmaal goud waard, maar dat is ook niet erg. Meestal gaat het om de emotionele waarde en willen de mensen alleen weten waar het erfstuk vandaan komt en wie het gemaakt heeft.

Aanstaande donderdag ziet u in het TV Dordrecht-programma Eilandleven meer kunst en vooral ook meer kitsch.

Lees ook

Kapotte leidingen: bewoners Eddingtonweg nog steeds zonder stromend water

Aan de Eddingtonweg in Sterrenburg kunnen dertig huishoudens vrijdag nog steeds niet douchen, doort...

Meer vossen, meer slachtoffers: ‘Bescherm je konijnen en kippen goed’

Het aantal meldingen van dieren die slachtoffer zijn van een vos in Dordrecht neemt toe. Waren het e...

Opgepast: op deze plekken wordt weer volop geflitst

In de eerste vier maanden van dit jaar is er iets meer dan twintigduizend keer geflitst in onze stre...

Container met hout en zaagsel in brand op bedrijventerrein

Woensdagavond heeft de brandweer een brand geblust op Zwijndrechts bedrijventerrein Molenvliet. Op h...

Noortje woont in Zeeland, maar blust branden in Dordt: 'Het is bijna een familie'

Het aantal professionele brandweermedewerkers bestaat in onze regio uit nog geen handjevol vrouwen. ...

De tijd dringt voor de Diamond Gym: verhuizen of opdoeken

De Diamond Gym in Zwijndrecht moet verhuizen. Op de huidige locatie aan het Troelstraplein moet de k...