gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Is het kunst of kitsch?

In het Dordrechts Museum was maandag het opnameteam van de AVRO neergestreken. Er werden beelden gemaakt voor het nieuwe seizoen van Tussen Kunst en Kitsch.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Veel mensen waren naar het museum gekomen om schilderijen, potten, vazen en andere spullen te laten taxeren door de experts. "Ik heb een oud vergiet bij me, maar het blijkt helemaal niets waard te zijn", aldus een van de bezoekers. "Maar dat geeft niet, want ik gebruik het toch alleen als fruitmand."

Bij Mieke Zilverberg zijn er tot nu toe ook nog geen museumstukken langsgekomen. Ze is al jaren een van de vaste gezichten van Tussen Kunst en Kitsch en heeft zich gespecialiseerd is de oudheid. Een van de bezoekers komt hoopvol met een oud fossiel langs. "Het is wel het oudste stuk van vandaag, maar waarde heeft het helaas niet".

Niet alles is nu eenmaal goud waard, maar dat is ook niet erg. Meestal gaat het om de emotionele waarde en willen de mensen alleen weten waar het erfstuk vandaan komt en wie het gemaakt heeft.

Aanstaande donderdag ziet u in het TV Dordrecht-programma Eilandleven meer kunst en vooral ook meer kitsch.

Lees ook

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.