gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Is het kunst of kitsch?

In het Dordrechts Museum was maandag het opnameteam van de AVRO neergestreken. Er werden beelden gemaakt voor het nieuwe seizoen van Tussen Kunst en Kitsch.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Veel mensen waren naar het museum gekomen om schilderijen, potten, vazen en andere spullen te laten taxeren door de experts. "Ik heb een oud vergiet bij me, maar het blijkt helemaal niets waard te zijn", aldus een van de bezoekers. "Maar dat geeft niet, want ik gebruik het toch alleen als fruitmand."

Bij Mieke Zilverberg zijn er tot nu toe ook nog geen museumstukken langsgekomen. Ze is al jaren een van de vaste gezichten van Tussen Kunst en Kitsch en heeft zich gespecialiseerd is de oudheid. Een van de bezoekers komt hoopvol met een oud fossiel langs. "Het is wel het oudste stuk van vandaag, maar waarde heeft het helaas niet".

Niet alles is nu eenmaal goud waard, maar dat is ook niet erg. Meestal gaat het om de emotionele waarde en willen de mensen alleen weten waar het erfstuk vandaan komt en wie het gemaakt heeft.

Aanstaande donderdag ziet u in het TV Dordrecht-programma Eilandleven meer kunst en vooral ook meer kitsch.

Lees ook

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.