Dordrecht, Netherlands

Italiaanse TV in Dordrecht

De Italiaanse televisiezender RAI2 filmt deze week in Dordrecht. De zender maakt een reportage over Arpad Weisz, een voetbalfenomeen in Italië.
Peter Tromp | 7 januari 2015 11:28 | Aangepast op 7 januari 2015 11:28
De Joodse Italiaan Apard Weisz vluchtte voor de Tweede Wereldoorlog naar Nederland. Hij ging wonen in Dordrecht en werd trainer bij voetbalclub DFC. In 1941 moest hij van de Duitsers stoppen met zijn trainerswerkzaamheden en enige tijd later is hij naar Auschwitz overgebracht. Daar is hij overleden.

De filmploeg heeft Dordtenaar Hans Berrevoets uitgebreid geïnterviewd. Berrevoets is oud-journalist en betrokken bij diverse platforms en initiatiefnemer van de Historische Kalender.

Meest gelezen

Illegaal bordeel Vincent van Goghstraat gesloten

Redactie RTV Dordrecht | 20 sep 2023 12:41

Lees ook

Benefietwedstrijd levert 100.000 euro op

Het evenement Hart4Slachtoffers, afgelopen weekend aan de Krommedijk in Dordrecht, heeft een geldbed...

Stoppen met roken blijft moeilijk: 'We hebben nog een lange weg te gaan'

Stoppen met roken. Het blijft voor veel rokers een moeilijke opgave. Dat blijkt ook uit de verhalen ...

Waterbus stopt weer aan de Hooikade

Goed nieuws voor reizigers: vanaf 2 oktober wordt de halte Hooikade weer opgenomen in de (winter) di...

Vuurwerkresten gevonden na explosie in bunker: ‘Alsof er een vliegtuig neerstortte’

Een explosie in een bunker aan de zuidkant van Dordrecht heeft zondagavond voor een enorme knal gezo...

Rouwstoet door centrum van Dordrecht als protest tegen Chemours

Een bonte rouwstoet vertrok op zaterdag 23 september vanaf het Stationsplein om een ronde door het c...

FC Dordrecht is beter dan in vorige seizoenen, 'maar mentaal nog een stap maken'

Kwaliteit genoeg, maar 'de echte wil om te winnen' ontbreekt af en toe nog bij FC Dordrecht. Dat con...