Dordrecht, Netherlands

Izzy Vogel wint prijs Rijksmuseum

Met een werkstuk over historische mode heeft scholiere Izzy Vogel van het Insula College in Dordrecht zaterdag de Rijksmuseum Junior Fellowship 2019 gewonnen, een prijs voor het beste profielwerkstuk. Ze krijgt een studiebeurs van 1500 euro.
Jordy Nijenhuis | 26 maart 2019 16:42 | Aangepast op 26 maart 2019 16:42
Vogel deed, onder de titel Dit is nostalgie, onderzoek naar historische mode en toonde volgens de jury haar veelzijdigheid door zelf mode te ontwerpen. Verder maakte zij er filmpjes over en produceerde ze voor haar opdracht zelfs een website. Ze versloeg negen andere kanshebbers.

"Er is sprake van een onderzoek van een hoger niveau dan je van scholieren zou verwachten, van een creatief proces waar je als toeschouwer verbaasd van staat en van een creatief product waar je alleen maar bewondering voor kunt hebben", zei juryvoorzitter Ad van Liempt.

Het doel van de wedstrijd is om leerlingen te interesseren voor vakgebieden als conservering, educatie en restauratie. De makers van de tien beste inzendingen mochten een intensieve vijfdaagse traineeship doorlopen, waarin ze een kijkje achter de schermen van het Rijksmuseum kregen. Dit jaar stond de restauratie van de Nachtwacht centraal.

Foto: Rijksmuseum

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...