gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jan de Smit herdacht door stichting

Vrienden van kunstenaar Jan de Smit, die onlangs is overleden aan maag-slokdarmkanker, zijn bezig met het oprichten van Stichting Jan de Smit, waar beginnende kunstenaars een platform krijgen om zich te kunnen ontplooien.

Vera Willers |  | Aangepast op
Dat betekent niet alleen dat je jong moet zijn. “Als je maar beginnend bent”, zegt Bart Rombout, vriend van De Smit en tevens zelf kunstenaar. Een exacte datum wanneer de stichting opgericht moet zijn, is er niet. Rombout vindt het belangrijk dat hij eerst de juiste mensen heeft gevonden om een bestuur mee te vormen.

Rombout liep al langer rond met het idee voor de stichting. “Toen Jan nog leefde, had ik het er al over met hem. Hij vond het meteen een hartstikke goed idee.” De stichting was dus niet een laatste wens van De Smit. “Hij riep wel altijd dat we niet bij de pakken moesten neerzitten en dat hij zijn energie door wilde geven aan ons”, zegt Bart.

Lees ook

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.