gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jan de Smit herdacht door stichting

Vrienden van kunstenaar Jan de Smit, die onlangs is overleden aan maag-slokdarmkanker, zijn bezig met het oprichten van Stichting Jan de Smit, waar beginnende kunstenaars een platform krijgen om zich te kunnen ontplooien.

Vera Willers |  | Aangepast op
Dat betekent niet alleen dat je jong moet zijn. “Als je maar beginnend bent”, zegt Bart Rombout, vriend van De Smit en tevens zelf kunstenaar. Een exacte datum wanneer de stichting opgericht moet zijn, is er niet. Rombout vindt het belangrijk dat hij eerst de juiste mensen heeft gevonden om een bestuur mee te vormen.

Rombout liep al langer rond met het idee voor de stichting. “Toen Jan nog leefde, had ik het er al over met hem. Hij vond het meteen een hartstikke goed idee.” De stichting was dus niet een laatste wens van De Smit. “Hij riep wel altijd dat we niet bij de pakken moesten neerzitten en dat hij zijn energie door wilde geven aan ons”, zegt Bart.

Lees ook

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.