Dordrecht, Netherlands

Japan in de ban van Dordtse expositie

In het bijzijn van tal van hoogwaardigheidsbekleders en de Japanse televisie is vandaag in Het Hof van Nederland de tentoonstelling over een in Dordrecht gebouwd oorlogsschip geopend. Het stoomfregat Kaiyo Maru is onbekend onder Dordtenaren, maar een begrip in Japan.
Peter Tromp | 30 oktober 2015 22:02 | Aangepast op 30 oktober 2015 22:02
Het schip is gebouwd op de scheepswerf van Gips en Zonen aan het huidige Wilgenbos bij de Zwijndrechtse Brug. In 1865 is het te water gelaten. De Kaiyo Maru speelde een belangrijke rol in de Japanse burgeroorlog, maar liep in 1868 op de rotsen en zonk.

De tentoonstelling in Het Hof van Nederland is geopend door de Japanse ambassadeur in Nederland die werd vergezeld door twee oud-ambassadeurs. In een grote delegatie uit Japan zaten onder meer nabestaanden. Uitzonderlijk is de aanwezigheid van een militair arraché. Ook waren leden van de familie Gips aanwezig.

In japan kent iedereen het fregat en haar geschiedenis. In de zeventiger jaren van de vorige eeuw zijn tienduizend voorwerpen opgedoken uit het wrak en in de japanse havenstad Eshisi is de Kaiyo Maru nagebouwd en ingericht als museum en jeugdeducatiecentrum.

De tentoonstelling over het oorlogsfregat is tot en met 27 maart te zien in Het Hof van Nederland. Op de plek van de vroegere scheepswerf aan het Wilgenbos is vandaag een plaquette geplaatst die herinnert aan de Kaiyo Maru.

Lees alles over de Kaiyo Maru op deze

Lees ook

Lachende gezichten en trots alom bij winnaars Dordtse vrijwilligersprijzen: ‘Dit is zo bijzonder!’

Een grote complimentenregen in het Dordrechts Museum donderdagmiddag. De Dordtse vrijwilligersprijs-...

Jubilerend Louterbloemen publiekswinnaar van Dordtse Vrijwilligersprijzen

Dierenzorgcentrum Louterbloemen uit Dordrecht is uitgeroepen tot winnaar van de publieksprijs van de...

FC Dordrecht halverwege het seizoen, De Plucheplakkers maken de balans op

De Plucheplakkers zijn er weer na de 2-0 uitnederlaag van FC Dordrecht bij Willem II. De Schapenkopp...

Drie tips over explosie Papendrecht na uitzending Opsporing Verzocht

De politie heeft drie tips ontvangen over een explosie bij een huis in Papendrecht begin juli, nadat...

Schoonzoon van scheepsbouwer Kommer Damen gearresteerd

Een van de personen die vorige week werd opgepakt in het strafrechtelijk onderzoek naar scheepsbouwe...

Ridderkerker (16) vast na beroving met vuurwapen

Een 16-jarige jongen uit Ridderkerk is woensdagavond aangehouden na een beroving met een vuurwapen. ...