Dordrecht, Netherlands

Japan in de ban van Dordtse expositie

In het bijzijn van tal van hoogwaardigheidsbekleders en de Japanse televisie is vandaag in Het Hof van Nederland de tentoonstelling over een in Dordrecht gebouwd oorlogsschip geopend. Het stoomfregat Kaiyo Maru is onbekend onder Dordtenaren, maar een begrip in Japan.
Peter Tromp | 30 oktober 2015 22:02 | Aangepast op 30 oktober 2015 22:02
Het schip is gebouwd op de scheepswerf van Gips en Zonen aan het huidige Wilgenbos bij de Zwijndrechtse Brug. In 1865 is het te water gelaten. De Kaiyo Maru speelde een belangrijke rol in de Japanse burgeroorlog, maar liep in 1868 op de rotsen en zonk.

De tentoonstelling in Het Hof van Nederland is geopend door de Japanse ambassadeur in Nederland die werd vergezeld door twee oud-ambassadeurs. In een grote delegatie uit Japan zaten onder meer nabestaanden. Uitzonderlijk is de aanwezigheid van een militair arraché. Ook waren leden van de familie Gips aanwezig.

In japan kent iedereen het fregat en haar geschiedenis. In de zeventiger jaren van de vorige eeuw zijn tienduizend voorwerpen opgedoken uit het wrak en in de japanse havenstad Eshisi is de Kaiyo Maru nagebouwd en ingericht als museum en jeugdeducatiecentrum.

De tentoonstelling over het oorlogsfregat is tot en met 27 maart te zien in Het Hof van Nederland. Op de plek van de vroegere scheepswerf aan het Wilgenbos is vandaag een plaquette geplaatst die herinnert aan de Kaiyo Maru.

Lees alles over de Kaiyo Maru op deze

Lees ook

Trijnie kreeg te weinig geld voor jeugdzorg, is zij de enige?

Ouders die hulp zoeken voor hun hulpbehoevende kinderen ervaren weinig steun van gemeenten. Sterker ...

Meepraten over verbeteringen in jouw buurt? In deze gemeente is dat binnenkort mogelijk

De gemeente Sliedrecht gaat samen met haar inwoners werken aan het verbeteren van buurten. Door te l...

Ian’s woonkamer heeft échte scheepsmasten: ‘Dit mag niet verloren gaan’

Dordrecht telt honderden monumenten. Van beeldbepalende kerken, tot aan historische woonhuizen. Maar...

Op zoek naar een pannenset? Politie waarschuwt voor nepverkoper

De politie waarschuwt inwoners van Ridderkerk voor een man die zich voordoet als een oude bekende en...

Menstruatie-uitgiftepunt verhuist: toegankelijker voor iedereen

Vanaf januari verandert in Alblasserdam één van de vier locaties waar gratis menstruatieproducten ve...

Gemeente doet aangifte na bekladding verkiezingsposters

In de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zijn dit weekend op meerdere locaties verkiezingsposters van de C...