gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jarenlange megarenovatie Albert Schweitzer in 2025 van start

96732439969f079d2bd820a7251738a7.jpg

Vanaf 2025 gaat het Albert Schweitzer ziekenhuis beginnen met een grote renovatie op de locaties in Zwijndrecht en de oude gebouwen bij de locatie Dordwijk in Dordrecht. De operatie gaat jaren duren, de geplande oplevertijd ligt volgens het ziekenhuis ver voorbij 2030.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De gebouwen die worden gerenoveerd moeten na de verbouwing weer tientallen jaren mee kunnen. Het ziekenhuis meldt dat het onmogelijk is om zo’n omvangrijke operatie uit te voeren zonder dat patiënten en medewerkers er iets van merken: “Tijdens de uitvoering van het zogenoemde strategisch huisvestingsplan moet vrijwel elke afdeling één of meerdere keren verhuizen. De patiëntenzorg gaat al die tijd door.”

Het gebouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Zwijndrecht werd aan het eind van de jaren ‘80 gebouwd. Dat geldt ook voor de locatie in Dordrecht bij Dordwijk. Daarmee zij de gebouwen nu zo’n 35 jaar oud.

“Een gemiddeld ziekenhuisgebouw in Nederland heeft na 20 tot 30 jaar een renovatie nodig en komt na 40 tot 50 jaar aan het eind van z’n levensduur", vertelt bouwdirecteur Jeroen Heintzbergen. "In dat opzicht gaat het Albert Schweitzer ziekenhuis duurzaam met zijn vastgoed om.”

De bouwdirecteur, die namens het bureau RYSE al meer ziekenhuizen als bouwdirecteur begeleid heeft, weet ook wat er met de gebouwen gaat gebeuren: “De meeste bouwdelen worden tot op het beton en de gevels kaal gemaakt, om ze opnieuw in te richten. Ook worden enkele bouwdelen gesloopt en opnieuw gebouwd." Dat is nodig omdat het binnenwerk van de gebouwen 'op' is en “omdat de indeling niet meer past bij een modern ziekenhuis en hoe dat opereert.”

De renovatie moet er bovendien voor gaan zorgen dat de beide locaties niet groeien in vierkante meters, maar toch de verwachte toename in de zorgvraag tot 2040 kunnen bolwerken. Die ligt volgens het ziekenhuis op ongeveer 5%. Vanwege de omvang van de operatie heeft het ziekenhuis zelfs een eigen bouwbureau opgericht.

Dat bouwbureau moet zorgen voor een gestroomlijnde communicatie van de planners naar de uitvoerende aannemers. "Je kunt niet alles tegelijk doen in een ziekenhuis in vol bedrijf", vertelt Hugo Smid, de rechterhand van bouwdirecteur Heintzbergen.

"Voor elk te renoveren bouwdeel moet de huidige gebruiker tijdelijk verhuizen. Zodra de renovatie op die plek af is, kan de nieuwe gebruiker erin en daarmee komt ergens weer tijdelijke ruimte vrij. Dat vereist veel afstemming onderling."

Lees ook

DSC_4780.JPG

Kuijt ziet FC Dordrecht winnen met contractnieuws op komst: ‘De pen ligt klaar’

Het is niet meer de vraag of, maar wanneer Dirk Kuijt zijn contractverlenging bij FC Dordrecht aankondigt. Het nieuws hing al wekenlang (en eigenlijk al langer) in de lucht, maar na de 1-0 zege op ADO Den Haag geeft hij aan dat het officiële bericht niet lang meer op zich laat wachten.

yv2026412NKS02384.jpg

FC Dordrecht nipt te sterk voor amper uitgekaterde kampioen

Na acht duels zonder zege mag FC Dordrecht weer eens drie punten bijschrijven. In een wedstrijd waarin voor tegenstander ADO Den Haag weinig op het spel stond, was de thuisclub met 1-0 te sterk voor de pas gekroonde Keuken Kampioen Divisie-kampioen.

korfbalfoto.png

Euforische beelden: DeetosSnel naar het hoogste korfbalniveau

DeetosSnel/QLS speelt komend zaalseizoen op het hoogste niveau van Nederland. De Dordtse korfballers waren zaterdag te sterk voor het Amsterdamse Blauw-Wit (20-18) en zetten, met hulp van honderden meegereisde fans, de Maaspoort in Den Bosch op z’n kop.

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”