Dordrecht, Netherlands

'Je beseft hoe kwetsbaar de democratie is': herdenking gebroeders De Witt

Gebroeders De Witt, twee mannen die aan de macht van de Republiek der Nederlanden stonden, maar uiteindelijk gruwelijk zijn vermoord. Daar werd vrijdag, tijdens de officiële herdenkingsdienst op de Visbrug, bij stilgestaan. "Erg indrukwekkend", zo omschreef een van de aanwezigen de dienst.
Stephanie Roggekamp | 21 augustus 2021 16:00 | Aangepast op 21 augustus 2021 16:00
De avond stond in het teken van het toen en nu. Wat bijna 350 jaar geleden gebeurd is, 'herhaalt zich nu ook'. Wethouder Piet Sleeking was aanwezig en blikte in zijn speech terug op de regeerperiode van Trump. "Tijdens dat soort momenten besef je hoe kwetsbaar de democratie is", zegt wethouder Sleeking.

Dat alles staat in verband met de moord op de gebroeders De Witt. "In die tijd werden Johan en Cornelis de Witt bewonderd, maar op een gegeven moment sloeg dat om en kwamen ze in een kwaad daglicht te staan", vertelt Sleeking.


"In die tijd werden dat soort verhalen versterkt door dat mensen fysiek met elkaar gingen praten. Nu gebeurt dat via social media." Meningen en kritieken vallen volgens de wethouder over elkaar heen en dat kan soms gevaarlijk zijn.

De gebroeders Johan en Cornelis de Witt zijn in 1623 en 1625 geboren in Dordrecht. De herdenking werd op 20 augustus georganiseerd, omdat zij op die datum in 1672 werden vermoord.

Lees ook

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...

De Sint komt eraan: hier in Dordrecht kun je hem vandaag zien

De spanning neemt toe, want Sinterklaas is in aantocht. Als alles goed gaat, meert de Goedheiligman ...

Fiona helpt mee in deze supermarkt met vlees inpakken: ‘Niet moeilijk’

De Jumbo Foodmarkt in winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht heeft er in één klap zes nieuwe collega...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met fotograaf Louis Meulstee

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met de Dordtse fotograaf Lo...