Dordrecht, Netherlands

'Je beseft hoe kwetsbaar de democratie is': herdenking gebroeders De Witt

Gebroeders De Witt, twee mannen die aan de macht van de Republiek der Nederlanden stonden, maar uiteindelijk gruwelijk zijn vermoord. Daar werd vrijdag, tijdens de officiële herdenkingsdienst op de Visbrug, bij stilgestaan. "Erg indrukwekkend", zo omschreef een van de aanwezigen de dienst.
Stephanie Roggekamp | 21 augustus 2021 16:00 | Aangepast op 21 augustus 2021 16:00
De avond stond in het teken van het toen en nu. Wat bijna 350 jaar geleden gebeurd is, 'herhaalt zich nu ook'. Wethouder Piet Sleeking was aanwezig en blikte in zijn speech terug op de regeerperiode van Trump. "Tijdens dat soort momenten besef je hoe kwetsbaar de democratie is", zegt wethouder Sleeking.

Dat alles staat in verband met de moord op de gebroeders De Witt. "In die tijd werden Johan en Cornelis de Witt bewonderd, maar op een gegeven moment sloeg dat om en kwamen ze in een kwaad daglicht te staan", vertelt Sleeking.


"In die tijd werden dat soort verhalen versterkt door dat mensen fysiek met elkaar gingen praten. Nu gebeurt dat via social media." Meningen en kritieken vallen volgens de wethouder over elkaar heen en dat kan soms gevaarlijk zijn.

De gebroeders Johan en Cornelis de Witt zijn in 1623 en 1625 geboren in Dordrecht. De herdenking werd op 20 augustus georganiseerd, omdat zij op die datum in 1672 werden vermoord.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...