Dordrecht, Netherlands

Jeroen vertelt over gezonken schip, tijdens Wijn en Bier-tour

Aan het begin van de Wijnstraat, bij het Groothoofd, stond voor de 17e eeuw een gebouw. Daarin zat een kroegje. Café Het Nadorst. Jeroen Tol, tourgids bij Ontdek Dordrecht vertelt alles over de geschiedenis van wijn en bier in Dordrecht en dus ook het verhaal van de schippers die bij dit cafe een biertje gingen drinken.
Dennis Koorevaar | 3 augustus 2021 18:32 | Aangepast op 3 augustus 2021 18:32
“Er waren vijf Zeeuwse schippers, die hier aankwamen en hun koopwaar afleverde. Na hard werken, wat doe je dan? Een biertje drinken.” En dat biertje werd gedronken bij het niet meer bestaande café Het Nadorst. Jeroen, is eigenlijk docent geschiedenis, vertelt dat het niet bij 1 pilsje bleef en na afloop terugkeerde naar het schip. “Daar namen zij alleen het verkeerde schip, voeren Dordrecht uit en komen tot zinken met een schip wat helemaal niet van hun is.”

Deze, en nog meer interessante verhalen hoor je tijdens de Wijn en Bier-tour. We gaan met Jeroen door naar de Taankade.

“In de Wijnhaven vond de handel in wijn plaats. Alle schepen die in de stad aanmeerde moesten minimaal acht dagen blijven liggen.” En als we kijken naar de Kraansteiger, nu parkeerplaats, verwijst naar dat verleden. Daar stond vroeger een kraan die de schepen kon lossen.

Tijdens de tour vertelt Jeroen dat er verschillende tours zijn, waaronder een tekentour waardoor je op een andere manier naar de stad kijkt, of de hofjestour langs alle hofjes die het eiland telt. “Het is uiteindelijk de bedoeling dat we de tours voor verschillende leeftijden organiseren en voor de jongeren een hapje en een drankje bij de Wijn en Bier-tour willen voegen.”

Komende donderdag in ons programma EilandLeven kun je kijken naar een uitgebreid verslag van de tour bij en nog meer interessante verhalen van Jeroen over het Groothoofd en het gebouw Onbeschaamd.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...