Dordrecht, Netherlands

Jeugdzorg in de klem

300 kinderen met een beperking in Dordrecht en omstreken dreigen hun begeleider volgend jaar kwijt te raken. De William Schrikker Groep, die nu hun begeleiding verzorgt, zegt voor de vergoeding die de Zuid-Hollandse gemeenten biedt geen goede zorg te kunnen garanderen.
Gert van der Steen | 2 oktober 2017 10:56 | Aangepast op 2 oktober 2017 10:56
De jeugdzorgorganisatie moet aan wettelijke minimumeisen voldoen en dat kan niet voor dit budget. Dus doet de stichting niet mee met de aanbesteding. Op hun website stelt bestuurder Erik Heijdelberg, dat de organisatie voor een groot dilemma wordt geplaatst. “Ons hart ligt bij onze cliënten, een kwetsbare groep waar continuïteit van hulp geen vanzelfsprekendheid is. Maar die hulp moet ook aan strikte kwaliteitseisen voldoen. Met die kwaliteitseisen zijn bepaalde kosten gemoeid. De William Schrikker is een stichting zonder winstoogmerk maar dat betekent niet dat we op de pof hulp kunnen blijven verlenen.”

Met de meeste gemeenten in Nederland kan de stichting wel afspraken maken over kostendekkende tarieven, maar vanwege de gevolgde procedure kan dat in Zuid-Holland Zuid niet.

Lees ook

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...