gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jeugdzorg in de klem

300 kinderen met een beperking in Dordrecht en omstreken dreigen hun begeleider volgend jaar kwijt te raken. De William Schrikker Groep, die nu hun begeleiding verzorgt, zegt voor de vergoeding die de Zuid-Hollandse gemeenten biedt geen goede zorg te kunnen garanderen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De jeugdzorgorganisatie moet aan wettelijke minimumeisen voldoen en dat kan niet voor dit budget. Dus doet de stichting niet mee met de aanbesteding. Op hun website stelt bestuurder Erik Heijdelberg, dat de organisatie voor een groot dilemma wordt geplaatst. “Ons hart ligt bij onze cliënten, een kwetsbare groep waar continuïteit van hulp geen vanzelfsprekendheid is. Maar die hulp moet ook aan strikte kwaliteitseisen voldoen. Met die kwaliteitseisen zijn bepaalde kosten gemoeid. De William Schrikker is een stichting zonder winstoogmerk maar dat betekent niet dat we op de pof hulp kunnen blijven verlenen.”

Met de meeste gemeenten in Nederland kan de stichting wel afspraken maken over kostendekkende tarieven, maar vanwege de gevolgde procedure kan dat in Zuid-Holland Zuid niet.

Lees ook

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.