gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Johan de Witt-speld voor verloskundige Gruiters - Walhain

1bab2b3e99b48e8ff3c7948bc299dc9b

Mevrouw Gruiters - Walhain heeft vrijdagmiddag de Johan de Witt-speld gekregen. Zij kreeg deze speld voor haar vrijwillige verdiensten, die zij naast én na haar loopbaan als verloskundige heeft ontplooid. Zij zet zich al meer dan 43 jaar op verschillende terreinen in voor haar medemens.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Vanaf 1976 fungeert zij als coördinator en distributeur voor het parochieblad Solo Dias van de Heilige Theresa van Avila Parochie. Van 1984 tot 2011 verstrekte mevrouw Gruiters in haar vrije tijd aanvullende zorg en begeleiding van veelal Turkse vrouwen tijdens hun zwangerschap en na bevalling. Dit kwam tot uiting in het bieden van praktische hulp en ondersteuning op het sociale vlak. Zo nam zij het initiatief tot het opzetten van een depot voor zwangerschaps- en babykleding maar ook van benodigdheden.

Ruim 11 jaar leverde mevrouw Gruiters een bijdrage aan de organisatie van koetsritten voor gehandicapten en sinds het schooljaar 2014/2015 is zij actief voor basisschool Mühring. Zij leest kleuters voor, staat taalzwakke kinderen bij en begeleidt leerlingen tijdens culturele activiteiten.

Voor een Johan de Wittspeld kunnen personen worden voorgedragen die zich gedurende een aantal jaar (minimaal 10 jaar) op bijzondere wijze en geheel belangeloos hebben ingezet voor de Dordtse samenleving. Toekenning geschiedt door het college van burgemeester en wethouders op voorstel van één van zijn leden.

Reijnders kreeg de speld uit handen van wethouder Peter Heijkoop tijdens een bijeenkomst in het restaurant van het Van der Valk Hotel.


Lees ook

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_02_45_01.Still001

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

oplichting oudere man

Ouderen in de hele streek slachtoffer van oplichter Abdul W.: drie jaar cel

Agent, bankmedewerker en pakketbezorger: Abdul W. (24) was het allemaal. In verschillende gemeenten in onze regio was hij betrokken bij oplichting van ouderen, nu is hij veroordeeld tot drie jaar cel. Hij is al eerder veroordeeld voor oplichting, maar ging direct na zijn vrijlating meermaals in de fout.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.