Dordrecht, Netherlands

Johan de Witt-speld voor verloskundige Gruiters - Walhain

Mevrouw Gruiters - Walhain heeft vrijdagmiddag de Johan de Witt-speld gekregen. Zij kreeg deze speld voor haar vrijwillige verdiensten, die zij naast én na haar loopbaan als verloskundige heeft ontplooid. Zij zet zich al meer dan 43 jaar op verschillende terreinen in voor haar medemens.
Petra Scheurwater | 15 februari 2019 17:42 | Aangepast op 15 februari 2019 17:42
Vanaf 1976 fungeert zij als coördinator en distributeur voor het parochieblad Solo Dias van de Heilige Theresa van Avila Parochie. Van 1984 tot 2011 verstrekte mevrouw Gruiters in haar vrije tijd aanvullende zorg en begeleiding van veelal Turkse vrouwen tijdens hun zwangerschap en na bevalling. Dit kwam tot uiting in het bieden van praktische hulp en ondersteuning op het sociale vlak. Zo nam zij het initiatief tot het opzetten van een depot voor zwangerschaps- en babykleding maar ook van benodigdheden.

Ruim 11 jaar leverde mevrouw Gruiters een bijdrage aan de organisatie van koetsritten voor gehandicapten en sinds het schooljaar 2014/2015 is zij actief voor basisschool Mühring. Zij leest kleuters voor, staat taalzwakke kinderen bij en begeleidt leerlingen tijdens culturele activiteiten.

Voor een Johan de Wittspeld kunnen personen worden voorgedragen die zich gedurende een aantal jaar (minimaal 10 jaar) op bijzondere wijze en geheel belangeloos hebben ingezet voor de Dordtse samenleving. Toekenning geschiedt door het college van burgemeester en wethouders op voorstel van één van zijn leden.

Reijnders kreeg de speld uit handen van wethouder Peter Heijkoop tijdens een bijeenkomst in het restaurant van het Van der Valk Hotel.


Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Spandoeken, vuurwerk en nuance: drukgezocht protest tegen azc in dit dorp

Met Nederlandse vlaggen, spandoeken en rokende fakkels trok een flinke stoet van zo’n duizend demons...

Partijen Papendrecht zetten verkiezingscampagnes tijdelijk stil

Alle politieke partijen in Papendrecht zetten hun verkiezingscampagne in aanloop naar de gemeenteraa...

Straks ook op zondag vier Sprinters per uur? NS doet voorstel

Het hele weekend, vier keer per uur een Sprinter trein laten rijden tussen Dordrecht en Den Haag. De...

Grote Kerk wordt 'ingepakt' om afbrokkelende stenen op te vangen

De Grote Kerk in Dordrecht wordt vanaf juli 'ingepakt'. Rondom de toren wordt een vangnet geplaatst,...

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...