gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Johan de Witt-speld voor verloskundige Gruiters - Walhain

1bab2b3e99b48e8ff3c7948bc299dc9b

Mevrouw Gruiters - Walhain heeft vrijdagmiddag de Johan de Witt-speld gekregen. Zij kreeg deze speld voor haar vrijwillige verdiensten, die zij naast én na haar loopbaan als verloskundige heeft ontplooid. Zij zet zich al meer dan 43 jaar op verschillende terreinen in voor haar medemens.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Vanaf 1976 fungeert zij als coördinator en distributeur voor het parochieblad Solo Dias van de Heilige Theresa van Avila Parochie. Van 1984 tot 2011 verstrekte mevrouw Gruiters in haar vrije tijd aanvullende zorg en begeleiding van veelal Turkse vrouwen tijdens hun zwangerschap en na bevalling. Dit kwam tot uiting in het bieden van praktische hulp en ondersteuning op het sociale vlak. Zo nam zij het initiatief tot het opzetten van een depot voor zwangerschaps- en babykleding maar ook van benodigdheden.

Ruim 11 jaar leverde mevrouw Gruiters een bijdrage aan de organisatie van koetsritten voor gehandicapten en sinds het schooljaar 2014/2015 is zij actief voor basisschool Mühring. Zij leest kleuters voor, staat taalzwakke kinderen bij en begeleidt leerlingen tijdens culturele activiteiten.

Voor een Johan de Wittspeld kunnen personen worden voorgedragen die zich gedurende een aantal jaar (minimaal 10 jaar) op bijzondere wijze en geheel belangeloos hebben ingezet voor de Dordtse samenleving. Toekenning geschiedt door het college van burgemeester en wethouders op voorstel van één van zijn leden.

Reijnders kreeg de speld uit handen van wethouder Peter Heijkoop tijdens een bijeenkomst in het restaurant van het Van der Valk Hotel.


Lees ook

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.