Dordrecht, Netherlands

Jonge beestjes dood door buxusgif

Dit vanwege de steeds vaker voorkomende meldgevallen van dode vogels en egels. Deze beesten zouden de besmette buxusrups of mot opeten. De Dierenambulance De Dieren SOS doet mee met deze landelijke oproep.
Alka Goos | 22 mei 2018 16:00 | Aangepast op 22 mei 2018 16:00
Dieren SOS Dordrecht doet via Facebook mee aan de landelijke actie 'vermijd gebruik buxusgif'. Dit vanwege de steeds vaker voorkomende meldgevallen van dode vogels en egels. Deze beesten zouden de besmette buxusrups of mot opeten. 

‘Zo veel jonge beestjes gaan er aan dood. Vorige week was er een melding van een volledig nest jonge musjes wat dood was gevonden in het Weizigtpark’, vertelt medewerker Maria Hamans.

De Dieren SOS raadt mensen aan om bestrijdingsmiddelen zo veel mogelijk te vermijden. Zeker rond de broedperiode voor de vogels is het beter om niet-gif gebaseerde methoden toe te passen, zoals op tijd snoeien.

Lees ook

Optimisme bij De Plucheplakkers, over punten en miljoenen

FC Dordrecht boekt twee overwinningen op rij en is dit kalenderjaar nog ongeslagen. Daarom staan de ...

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...