gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jonge beestjes dood door buxusgif

Dit vanwege de steeds vaker voorkomende meldgevallen van dode vogels en egels. Deze beesten zouden de besmette buxusrups of mot opeten. De Dierenambulance De Dieren SOS doet mee met deze landelijke oproep.

Alka Goos |  | Aangepast op
Dieren SOS Dordrecht doet via Facebook mee aan de landelijke actie 'vermijd gebruik buxusgif'. Dit vanwege de steeds vaker voorkomende meldgevallen van dode vogels en egels. Deze beesten zouden de besmette buxusrups of mot opeten. 

‘Zo veel jonge beestjes gaan er aan dood. Vorige week was er een melding van een volledig nest jonge musjes wat dood was gevonden in het Weizigtpark’, vertelt medewerker Maria Hamans.

De Dieren SOS raadt mensen aan om bestrijdingsmiddelen zo veel mogelijk te vermijden. Zeker rond de broedperiode voor de vogels is het beter om niet-gif gebaseerde methoden toe te passen, zoals op tijd snoeien.

Lees ook

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam staan dinsdagmiddag meerdere files. Dit komt door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook is een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten geweest door een te hoog voertuig.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.