Dordrecht, Netherlands

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Ter illustratie AI-gegenereerd
Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophalen. Dan delen vrijwilligers van 'Meer bomen nu Zuid-Holland' deze gratis uit. Het doel is om duizenden verschillende soorten een tweede leven te geven bij mensen die willen bijdragen aan het vergroenen van het dorp.
Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 22 januari 2026 14:08 | Aangepast op 22 januari 2026 14:08
Binnen de provincie Zuid-Holland zijn vele jonge bomen en struiken in de afgelopen tijd gered van plekken waar deze amper tot bloei kunnen komen, op onder meer donkere plekken en waar ze te dicht op elkaar staan. Bij mensen, organisaties en voedselbossen krijgen deze bomen en struiken de kans om echt weer tot bloei te komen.

Vrijwilligers delen bomen uit
Op 30 januari zullen vrijwilligers van ‘Meer bomen nu Zuid-Holland’ de jonge bomen en struiken uit delen aan belangstellenden. Dat gebeurt dan aan de Stellingmolen 176 in het dorp. Daarnaast zal de benodigde informatie over het onderhoud worden verstrekt aan diegene die de boom of struik krijgt. Daarbij wordt rekening gehouden met locatie en het lokale landschap, zodat de boom of struik niet uit de toon valt.

Het planten van bomen draagt bij aan het vastleggen van CO2 en het vergroten van biodiversiteit en wordt daarom waardevol geacht voor de leefomgeving. Aanmelden voor de uitdeelactie is verplicht en kan via deze website.

Lees meer over:

Papendrecht|Bomen|uitdeelactie|

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Goederentrein botst tegen bestelbus, geen treinverkeer

Redactie Streekomroep | 3 mrt 2026 14:25

Lees ook

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...

Kan asielopvang Papendrecht ook open zónder veiligheidsplan? 'Hoeft niet langs de rechter'

Of er nu wel of geen veiligheidsplan is, de asielopvang in het centrum van Papendrecht gaat maandag ...

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

Asielopvang in dorpscentrum bijna klaar: deze maatregelen moeten overlast voorkomen

Over een week is het zo ver, dan opent de opvanglocatie in het centrum van Papendrecht voor tachtig ...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Zwembad Papendrecht hele dag gesloten na brand, diplomazwemmen afgelast

Het zwembad in Papendrecht heeft woensdagochtend te maken gehad met een brand. In de kelder was rond...