gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jonge vos gevonden op Dordts bedrijventerrein

Meestal komen ze in actie voor katten, vogels of honden maar vorige week kreeg de Dierenambulance van Louterbloemen een bijzondere melding. Op een bedrijventerrein was een vos gesignaleerd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Zo’n melding krijgen we niet vaak. We hebben er ooit één eerder gehad, maar dat was vorig jaar,” vertelt een medewerkster van Louterbloemen. “Dit was een jong dier, dat erg verzwakt was. Daarom is ‘ie ook in de buurt van mensen gekomen. Hij of zij is gaan dwalen.” Het vosje was gemakkelijk te vangen met een schepnet en is overgebracht naar de wildopvang in Zundert. Wat het dier precies mankeerde, was niet gelijk te zeggen. “Bij een zieke kat kunnen wij zelf nog wel wat testjes doen om te zien wat er aan de hand is. Maar we zijn geen dierenarts; we zorgen alleen voor het vervoer.”


Vanuit Zundert is geen bericht meer gekomen. “Dat is normaal. Ze kunnen niet iedereen op de hoogte houden van het welzijn van binnengebrachte dieren. We hebben wel alle gegevens overgedragen waar we de vos gevonden hebben. Als het dier voldoende opgeknapt is, kan het dan in de buurt weer worden uitgezet.”

Foto: Dierentehuis Louterbloemen.

Lees ook

wasbeerappie.png

Bijzondere beelden: wasbeer wroet tussen karren afval bij supermarkt

In de categorie zien om te geloven: een wroetende wasbeer in de losstraat van een Dordtse supermarkt. Medewerkers wisten maandagavond niet wat ze zagen tussen de karren met afval.

foto expo asz

Ziekenhuis zet verpleegkundigen in de schijnwerpers: 'Bewustwording is weggezakt'

Een expositie om het zorgpersoneel in het zonnetje te zetten. In het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis is het sinds dinsdagochtend in levenden lijve te zien. De dag van de onthulling is niet toevallig gekozen: 12 mei is namelijk de Dag van de Zorg.

12. THUMB YT 2022 - Nieuws STAD.jpg

Cruiseschip maakt water, hulpdiensten massaal opgeroepen

De hulpdiensten zijn dinsdagmiddag massaal opgeroepen voor een cruiseschip dat water maakte. Ter plekke viel de situatie langs de Dordtse Merwekade mee: volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid is het instromende water “beperkt gebleven”.

Point Blur_May122026_145649.jpg

Jonge fietser overleden na ongeluk met vrachtwagen

In het dorpje Molenaarsgraaf is dinsdagmiddag een dodelijk ongeluk gebeurd. Een 14-jarige fietser is daar onder een vrachtwagen gekomen, laat een politiewoordvoerder weten.

treinen Station Dordrecht

Ruim een week lang geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Reizen met de trein tussen Brabant en Dordrecht zit er in de eerste week van juni niet in. Vanaf zaterdagochtend 30 mei tot en met maandagochtend 8 juni rijden er geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Treinreizigers moeten rekening houden met meer reistijd.

onderscheiding rodekruis.png

Deze twee streekgenoten krijgen Medaille van Verdienste van het Rode Kruis

Het Rode Kruis heeft afgelopen zaterdag onderscheidingen uitgereikt aan vrijwilligers die zich buitengewoon inzetten voor de hulporganisatie. Mitchell Molenaar uit Dordrecht en Randy Suvaal uit Zwijndrecht hebben beiden een bronzen Medaille van Verdienste ontvangen voor hun inzet bij het Rode Kruis.