gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jonge vos gevonden op Dordts bedrijventerrein

Meestal komen ze in actie voor katten, vogels of honden maar vorige week kreeg de Dierenambulance van Louterbloemen een bijzondere melding. Op een bedrijventerrein was een vos gesignaleerd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Zo’n melding krijgen we niet vaak. We hebben er ooit één eerder gehad, maar dat was vorig jaar,” vertelt een medewerkster van Louterbloemen. “Dit was een jong dier, dat erg verzwakt was. Daarom is ‘ie ook in de buurt van mensen gekomen. Hij of zij is gaan dwalen.” Het vosje was gemakkelijk te vangen met een schepnet en is overgebracht naar de wildopvang in Zundert. Wat het dier precies mankeerde, was niet gelijk te zeggen. “Bij een zieke kat kunnen wij zelf nog wel wat testjes doen om te zien wat er aan de hand is. Maar we zijn geen dierenarts; we zorgen alleen voor het vervoer.”


Vanuit Zundert is geen bericht meer gekomen. “Dat is normaal. Ze kunnen niet iedereen op de hoogte houden van het welzijn van binnengebrachte dieren. We hebben wel alle gegevens overgedragen waar we de vos gevonden hebben. Als het dier voldoende opgeknapt is, kan het dan in de buurt weer worden uitgezet.”

Foto: Dierentehuis Louterbloemen.

Lees ook

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.