gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jonge vos gevonden op Dordts bedrijventerrein

Meestal komen ze in actie voor katten, vogels of honden maar vorige week kreeg de Dierenambulance van Louterbloemen een bijzondere melding. Op een bedrijventerrein was een vos gesignaleerd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Zo’n melding krijgen we niet vaak. We hebben er ooit één eerder gehad, maar dat was vorig jaar,” vertelt een medewerkster van Louterbloemen. “Dit was een jong dier, dat erg verzwakt was. Daarom is ‘ie ook in de buurt van mensen gekomen. Hij of zij is gaan dwalen.” Het vosje was gemakkelijk te vangen met een schepnet en is overgebracht naar de wildopvang in Zundert. Wat het dier precies mankeerde, was niet gelijk te zeggen. “Bij een zieke kat kunnen wij zelf nog wel wat testjes doen om te zien wat er aan de hand is. Maar we zijn geen dierenarts; we zorgen alleen voor het vervoer.”


Vanuit Zundert is geen bericht meer gekomen. “Dat is normaal. Ze kunnen niet iedereen op de hoogte houden van het welzijn van binnengebrachte dieren. We hebben wel alle gegevens overgedragen waar we de vos gevonden hebben. Als het dier voldoende opgeknapt is, kan het dan in de buurt weer worden uitgezet.”

Foto: Dierentehuis Louterbloemen.

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.