gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jongeren die vastlopen op school geholpen via pilot: ‘De ondersteuning die ik nodig had’

2e06d8e3c461e9b37a93581468e89a81

Veel jongeren hebben moeite met de juiste keuze voor hun opleiding of baan. Vanuit de pilot ‘Glansrijke Toekomst’ van de gemeente en verschillende partners zijn de afgelopen maanden 63 jongeren begeleid in dat proces. “Ik wist niet hoe ik verder moest, maar nu kreeg ik de ondersteuning die ik nodig had”, vertelt de achttienjarige Dzheylan.

Corrado Francke | Roxane Kroon |  | Aangepast op
De pilot is bedoeld om jonge schoolverlaters en jongeren die vastlopen op school helpen met de volgende stap. “We wilden de juiste handvaten en begeleiding bij elkaar brengen om die jongeren te ondersteunen”, legt onderwijswethouder Chris van Benschop uit. "Ofwel richting werk, of het liefst nog verder in het onderwijs om een diploma te halen.” 

‘Vraag naar ondersteuning’ 
Het project was bedoeld voor vijftig jongeren, maar uiteindelijk was er plek voor 63. Dat is nog maar een deel van de vierhonderd jongeren die voor het project in aanmerking kwamen. “Er is echt duidelijk vraag naar dit soort ondersteuning”, aldus Van Benschop. 

Dzheylan deed eerder een opleiding in de administratie, beveiliging en zorg deed. Via het project vond ze haar roeping, want nu volgt ze de opleiding gastheer/-vrouw. “Ik had al eerder in de bediening gewerkt, maar het was moeilijk om na het stoppen mijn weg te vinden.” 

‘Ik kon mijn verhaal kwijt’ 
Volgens Dzheylan hielp het ook dat ze een plek had om vragen te stellen. “Ik kon mijn verhaal kwijt of iemand kon me helpen ontdekken wat ik nodig had.”

Van Benschop herkent dat verhaal. “Sommige mensen weten gewoon niet wat er mogelijk is, en vaak is er ook in het persoonlijke leven veel aan de hand waardoor zoeken moeilijker is", zegt ze.

De pilot loopt tot en met 26 maart, maar het stadsbestuur wil het project verlengen en bereidt daarom een raadsvoorstel voor. De wethouder benadrukt dat het project nog flink kan worden uitgebreid. “Wij moeten ook nog steeds leren. Wat zijn de beste manieren om te helpen, en bij welke organisaties en bedrijven kunnen we aankloppen om mee samen te werken? Er is nog veel meer mogelijk.”

Lees meer over:

|

Lees ook

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.