gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jongeren- en kinderopvang op het Leerpark

686fad8c2e170f818561916b78331a9a

Het Leerpark heeft er een jongeren opvang bij. Dit jongerencentrum is een samenwerking van Buurtwerk.nl en COKD Kinderopvang. Het centrum was in december al geopend, maar zaterdag kon iedereen binnen een kijkje nemen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Mensen konden tijdens de open dag zien wat hier allemaal te doen is voor kinderen en hoe het er uit ziet,” vertelt Inge Hoogeveen, regiomanager van de kinderopvang.


De opvang staat op het Leerpark, omringt door verschillende scholen. Van buiten lijkt het een normaal nieuwbouwpand, maar de architect heeft Dordrecht in het pand teruggebracht. Co zijn gevels uit de stad verwerkt tot speelhoeken.


In het pand komt kinderopvang samen met de Buurtvilla. Die opvang is bedoeld voor jongeren en jongvolwassenen, om hen meer hulp te bieden.


“Het is niet alleen voor mensen met problemen, het is een verbindende functie tussen mensen. Mensen kunnen terecht voor workshops maar ook voor ondersteuning,” legt Hogeveen uit.


De Buurtvilla is elke dinsdag- en donderdagmiddag geopend van 1 tot 5.

Lees ook

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”