gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jongeren maken vuilnisbelt van Kloostertuin: politie treedt op

07c920873329df8b3693f2c220e16c58

Wijkagenten in het Centrum hebben met handhavers opgetreden tegen jongeren in de Kloostertuin. "Die hadden in korte tijd van de tuin een vuilnisbelt gemaakt", melden de agenten op Twitter.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De groep van minimaal vijftien jongeren werd tot opruimen gedwongen. "Alles tot het laatste snippertje op laten ruimen", schrijft de politie. Meeuwen maakten het karwei vervolgens af.

De Kloostertuin is al jaren een geliefde hangplek. Hangjongeren zijn volgens buurtbewoners een bron van overlast. Al meer dan vijf jaar hebben ze last van geschreeuw, te harde muziek, rotzooi en bekladdingen, vertelden ze in de zomer van 2019 aan RTV Dordrecht.


Om dit op te lossen heeft de gemeente eerder al eens een zogenaamde mosquito geplaatst. Dat is een apparaat dat jongeren door middel van een hoge pieptoon weg moet houden van hangplekken. Ouderen zouden dit door de hoge frequentie niet kunnen horen. Het tegendeel bleek waar, dat apparaat is niet veel later op verzoek van de bewoners weer uitgezet omdat ook zij last hadden van het geluid.

foto: Wijkagenten Centrum (Twitter)

Lees ook

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.