gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jongeren mogen gratis naar Dordrechts Museum

Jongeren tot en met 18 mogen voortaan gratis naar het Dordrechts Museum, Huis Van Gijn en Hof van Nederland. De maatregel gaat 1 januari in. Kinderen tot 13 jaar mochten de musea al zonder te betalen bezoeken.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het Dordrechts Museum hoopt dat straks meer jongeren een bezoek brengen. Het is niet zo dat er de afgelopen jaren helemaal geen jongeren kwamen. "Het kost ons inderdaad geld", zegt Sascha Broeders van het Dordrechts Museum, "maar ons budget laat dat gelukkig toe. Het hoeft niet te worden gecompenseerd."

Jongeren moeten wel betalen als zij deelnemen aan een betaalde activiteit in het museum. "De meeste activiteiten in het museum zijn sowieso al gratis en extra bijbetalen voor bijzondere exposities komt bij ons niet voor", zegt Broeders.

De maatregel is het gevolg van een motie van het CDA. Die had in november gevraagd om jongeren gratis toegang te geven. Een ruime meerderheid van de raad ging daarmee akkoord.

Foto: jongeren in het Dordrechts Museum (Mascha Joustra)

Lees ook

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."