gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jongeren ontdekken natuur in Biesbosch

ad23e3a09eefdae7c0ef15f17949197c.jpg

En groepje jongeren maakt deze week een tocht door de Biesbosch om meer te leren over de natuur.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het gaat om jongeren die via de JNM naar kampen gaan en excursies maken. Deze groep trekt een week door de Biesbosch onder de noemer Expeditie Biesbosch.

Dinsdag eerder op de ochtend hebben ze muizenvallen leeggemaakt om te kijken wat voor muizen er leven en in de middag gaan ze op zoek naar insecten zoals bijen en libellen.

Een van die beesten is de koekoekhommel, waarvan een vrouwtje de ‘gewone’ koningin van een nest aanval en verwijdert om het hele nest over te nemen.

Een van de deelneemsters heeft het naar haar zin : “We zijn lekker aan het wandelen en de excursieleiders kunnen er veel over vertellen. Dat is leerzaam.”&t=75s
feef12a08a63eee7fdfc9e69716b4918.jpg

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.