Jongerenwerk R-Newt verzorgt de maatschappelijke diensttijd. Onder de naam Next Up leren zij de talenten van de deelnemers te ontwikkelen. Dit doen ze met verschillende cursussen. Bas van der Stoep van Stadsbranderij Dordrecht zet zich in voor één van die cursussen. Hij leert de deelnemende jongeren het werk van barista’s en gaat samen met hen naar de zorginstellingen om daar koffie te schenken.
Drie dagen lang reden ze met de koffiebus van de Stadsbranderij door de straten van Dordrecht om iedereen van de zorginstelling van koffie, thee of warme chocolademelk te voorzien.
Talenten
Willem Moerman is één van de deelnemende jongeren. Hij doet mee met dit project omdat hij vanwege de corona veel tijd over heeft, omdat hij niet kan werken in de horeca. Een passie voor koffie had hij al, maar dat wil niet zeggen dat het werk van een barista hem makkelijk af gaat. “In het begin was het nog best lastig, maar het gaat in principe steeds beter.”
Volgens Bas van der Stoep gaat het allemaal heel erg goed. “Wat mij betreft mogen ze allemaal bij mij komen werken.”
De bedoeling was dat iedereen met het maatschappelijk diensttijd-project mee mocht doen, maar corona zorgde ervoor dat ze de aanmeldingen moesten inperken tot 4 deelnemers. Volgens barista Bas is het een groot succes en gaan ze het project sowieso herhalen.