gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jongeren steunen Leerorkest met profielwerkstuk

29f9ef032bbd12694985c57b7d2adfa2

Bjurre en Dagmar zitten in 6 VWO en zijn gek op muziek. Ze willen dat zoveel mogelijk kinderen in contact met muziek kunnen komen. Daarom nemen ze een album op en organiseren ze een benefietconcert.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De 16-jarigen zijn sinds hun kindertijd al volop bezig met muziek. ‘’Wij houden eigenlijk zo veel van muziek, dat we besloten om een album te schrijven voor ons profielwerkstuk. Daarna kwam het idee om dit voor de Stichting Leerorkest Drechtsteden te doen’’, laat Bjurre weten.

Een mailtje sturen was voor de scholieren al genoeg om op gesprek te komen. ‘’Het is fantastisch, jonge mensen die muziek maken en met muziek geld willen ophalen en dat ook nog eens doneren aan het Leerorkest. Dat ondersteunen wij graag en zijn er natuurlijk erg blij mee’’, aldus Lucienne van der Lans, voorzitter van het Leerorkest.

Momenteel is de band nog druk bezig met repeteren in de Popcentrale. Het benefietconcert zal op 29 november plaatsvinden in Theater de Willem in Papendrecht. De voortgang van Bjurre en Dagmar is te volgen via de Facebook-pagina ‘The Road of Life; The Album’.

Lees ook

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”