gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jongste horecaondernemer overwint kanker

5d5653869e2e6a64ddb49f3c5aedee6f

"Andere mensen vinden je zielig, maar gaan gewoon door met het leven. Ik heb getracht daarbij zoveel mogelijk aan te haken en dat is aardig gelukt. De kanker is overwonnen, zo mag je dat wel stellen." Aan het woord is Dennis van Buuren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Amper twee maanden geleden maakte de jongste horecaondernemer van Dordrecht (22) wereldkundig dat er lymfeklierkanker bij hem geconstateerd was. Strijdvaardig kondigde hij direct aan niet ziek thuis te gaan zitten.

Dat laatste lukte niet altijd. "In zo'n periode met chemokuren heb je momenten dat je je erg slecht voelt. Maar zodra dat voorbij was, ging ik weer aan het werk." Er stonden chemokuren gepland tot in januari, maar die slaan zo goed aan dat hij op 22 oktober de laatste krijgt.

Nog geen twee jaar geleden nam hij de populaire, maar enigszins ingeslapen Visser's Poffertjessalon aan de Groenmarkt over. Hij verbouwde het pand met respect voor de historische elementen en blies de zaak met succes nieuw leven in.

Boek

Na de onheilstijding verloor Van Buuren z'n energie niet. Hij kondigde meteen aan zijn ziekte op een ondernemende manier te benaderen. Een boek met zijn verhaal over de ziekte was de planning, zei hij afgelopen zomer tegen RTV Rijnmond.

"Ja, ik schrijf er inderdaad een boek over", bevestigt hij. "Ik loop wel twee weken achter. En de ambities voor een tweede zaak zijn er zeker nog."

Waar altijd een weelderige bos krullen zat, zit nu een pet: "Maar aan het eind van het jaar hoop ik dat er weer haar zit. Of het boek dan ook uitkomt? Geen idee, het kan. Maar het kan ook nog een jaar duren. Het komt in elk geval."

Lees ook

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?