gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Joods Monument al meer dan dertig jaar in handen van vierdeklassers

f73859016b8277c4bbccb99798ac3852

Voor de 31ste keer zijn vierdeklassers van het Johan de Witt Gymnasium een jaar lang verantwoordelijk voor het Joods Monument. De jaarlijkse overdracht van het monument was maandagochtend in het Stadhuis.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Het monument werd van een vijfdeklasser overgedragen aan een vierdeklasser. “Dit betekent dat de vierde klas zich gaat verdiepen in het Joods monument, het joodse leven in Dordrecht en de namen op het monument”, vertelt geschiedenisdocent Peter Barendregt.

De opdracht voor de leerlingen is om de mensen die op het monument staan tot leven te brengen. Zo hebben leerlingen van het Gymnasium vorig jaar een werkstuk gemaakt in tweetallen, gefocust op een persoon die is overleden in de Tweede Wereldoorlog in Dordrecht.

Door de verhalen achter de Joodse namen op het monument te onderzoeken, wordt de geschiedenis doorgegeven. Door de jaarlijkse overdracht wordt de herinnering levend gehouden.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.