gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Joy Pieters (30) beklimt in 2023 de Matterhorn: 'The Only Way is Up!'

e389ba03b860eaf1cec25379739f5be6

“The only way is up,” zegt Joy Pieters (30) uit Papendrecht vol goede moed tijdens zijn training in de Dordtse klimhal. September 2023 moet het gebeuren: Dan beklimt hij de Matterhorn en hoopt hij de 4478 meter hoge top te bereiken.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Tijdens de klim wordt er geld opgehaald voor onderzoek naar kanker. In 2020 kreeg Joy zelf te horen dat hij een hersentumor heeft, waar volgens doktoren oud mee te worden valt. “Het begon met tintelingen in mijn armen en pijn in m’n nek. Op aanraden van collega’s ben ik toen naar de huisarts gegaan. Later werd ik doorverwezen naar een neuroloog.” Daar moest hij door een MRI-scan en kreeg hij te horen dat er in zijn hoofd iets zat wat daar niet hoort.

Nog dagelijks heeft Joy tintelingen in zijn armen, als gevolg van de tumor. Hij kan er nu gelukkig goed mee omgaan en gaat dus geen enkele uitdaging uit de weg. “Ik laat me zeker niet zomaar uit het veld slaan. We gaan er met een gestrekt been in en zorgen dat we een mooi bedrag bij elkaar halen.”

Samen met zijn vriend Robert oefent hij regelmatig in de klimhal in Dordrecht. Ze beklimmen volgend jaar dan ook met zijn tweeën de Matterhorn, de berg op de grens met Italië en Zwitserland. Maar daar kunnen ze nog wel wat steun bij gebruiken. “Op de website steunactie.nl kun je zoeken naar ‘The Only Way is Up’, daar kun je ons verhaal lezen en geld doneren. We zijn nog op zoek naar sponsors, voor ook materialen.”Want goed materiaal is nodig, vertelt Joy. “Het is een levensgevaarlijke tocht. Jaarlijks komen er een x-aantal mensen om het leven. Het is niet dat je zomaar even omhoog loopt.”

Zonder twijfel behaalt hij de top van de klimwand, maar de grote vraag is: Gaat hij de top van de Matterhorn ook bereiken? “Jazeker, daar gaan we zeker voor. The only way is up.”

Lees ook

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.