Dordrecht, Netherlands

Jubileum voor Conchita Dwars: 50 jaar lid van schaakclub Dordrecht

De 66-jarige Conchita Dwars is dit jaar 50 jaar lid van Schaakclub Dordrecht. Conchita is momenteel de enige vrouw bij de schaakclub, maar dat betekent niet dat ze haar mannetje niet kan staan.
Isabel Pijnappels | 5 februari 2021 17:01 | Aangepast op 5 februari 2021 17:01
Conchita is op haar zestiende begonnen met schaken. Haar toenmalige vriendje bracht haar in contact met de sport en na 50 jaar is ze nog altijd actief lid van de vereniging.

Volgens de schaakster spelen er maar weinig vrouwen de sport. “Ik denk dat vrouwen qua intelligentie absoluut niet slechter zijn dan een man, maar een man kan zich veel beter richten op het spel. Een vrouw krijgt op den duur ook andere interesses, zoals vriendjes, uitgaan en kinderen.”

Voordat Conchita begon met schaken, had ze niet het idee dat het iets voor haar zou zijn. “In het begin vond ik het niet leuk. Ik was een heel vrolijk tienermeisje. Ik hield van kletsen en disco. Schaken was voor nerds.”

Conchita raadt beginnende schakers aan om vooral plezier te hebben in de sport. “Wil je er echt goed in worden? Dan moet je het heel vaak doen.”

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...