gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jubileumbier doet oude tijden herleven

0f30e32f93d12452df32ae1f8279108e

Er gaat vanaf februari een nieuw Dordts biertje over de toonbank. Schapenkopje SMOOK 1220. De Stadsbrouwerij kreeg van de gemeente de opdracht om een nieuw biertje te ontwikkelen dat de smaak van het jaar 1220 weergeeft.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De stadsbrouwerij is met de opdracht aan de slag gegaan met dat wat bekend is over het bierbrouwen van acht eeuwen geleden. Toen werd bier nog gebrouwen op houtvuur, waarbij veel rook vrij kwam.


“We hebben niet geprobeerd dat bier na te maken maar het gevoel van Dordrecht en de smaak en de geur die toen heerste in het bier te vangen. En dat is een wat rokerig donker biertje geworden,” vertelt bierbrouwer Sjoert Wolting.


Voordat het bier ook daadwerkelijk verkocht kan worden is er veel werk verzet. “We zijn twee jaar geleden begonnen maar pas het laatste half jaar hebben we een bier kunnen ontwikkelen wat volgens ons op de markt is te brengen", legt Wolting uit.


Het bier zal op meerdere terassen verkocht worden. Ook in de supermarkten van Dordrecht zullen de biertjes te vinden zijn. “We hebben wel een voorraad gemaakt maar we zijn van plan het biertje alleen dit jaar te verkopen.”


Sjoerd hoopt dat het rokerige biertje in de smaak zal vallen bij de Dordtenaren. Hij heeft daarom bij het brouwen goed opgelet. “Dit biertje moet voor iedereen zijn.”

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."