gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jubileumbier doet oude tijden herleven

0f30e32f93d12452df32ae1f8279108e

Er gaat vanaf februari een nieuw Dordts biertje over de toonbank. Schapenkopje SMOOK 1220. De Stadsbrouwerij kreeg van de gemeente de opdracht om een nieuw biertje te ontwikkelen dat de smaak van het jaar 1220 weergeeft.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De stadsbrouwerij is met de opdracht aan de slag gegaan met dat wat bekend is over het bierbrouwen van acht eeuwen geleden. Toen werd bier nog gebrouwen op houtvuur, waarbij veel rook vrij kwam.


“We hebben niet geprobeerd dat bier na te maken maar het gevoel van Dordrecht en de smaak en de geur die toen heerste in het bier te vangen. En dat is een wat rokerig donker biertje geworden,” vertelt bierbrouwer Sjoert Wolting.


Voordat het bier ook daadwerkelijk verkocht kan worden is er veel werk verzet. “We zijn twee jaar geleden begonnen maar pas het laatste half jaar hebben we een bier kunnen ontwikkelen wat volgens ons op de markt is te brengen", legt Wolting uit.


Het bier zal op meerdere terassen verkocht worden. Ook in de supermarkten van Dordrecht zullen de biertjes te vinden zijn. “We hebben wel een voorraad gemaakt maar we zijn van plan het biertje alleen dit jaar te verkopen.”


Sjoerd hoopt dat het rokerige biertje in de smaak zal vallen bij de Dordtenaren. Hij heeft daarom bij het brouwen goed opgelet. “Dit biertje moet voor iedereen zijn.”

Lees ook

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

PSX_20260529_191757

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.