Dordrecht, Netherlands

Jubileumbier doet oude tijden herleven

Er gaat vanaf februari een nieuw Dordts biertje over de toonbank. Schapenkopje SMOOK 1220. De Stadsbrouwerij kreeg van de gemeente de opdracht om een nieuw biertje te ontwikkelen dat de smaak van het jaar 1220 weergeeft.
Jordy Nijenhuis | 16 januari 2020 16:53 | Aangepast op 16 januari 2020 16:53
De stadsbrouwerij is met de opdracht aan de slag gegaan met dat wat bekend is over het bierbrouwen van acht eeuwen geleden. Toen werd bier nog gebrouwen op houtvuur, waarbij veel rook vrij kwam.


“We hebben niet geprobeerd dat bier na te maken maar het gevoel van Dordrecht en de smaak en de geur die toen heerste in het bier te vangen. En dat is een wat rokerig donker biertje geworden,” vertelt bierbrouwer Sjoert Wolting.


Voordat het bier ook daadwerkelijk verkocht kan worden is er veel werk verzet. “We zijn twee jaar geleden begonnen maar pas het laatste half jaar hebben we een bier kunnen ontwikkelen wat volgens ons op de markt is te brengen", legt Wolting uit.


Het bier zal op meerdere terassen verkocht worden. Ook in de supermarkten van Dordrecht zullen de biertjes te vinden zijn. “We hebben wel een voorraad gemaakt maar we zijn van plan het biertje alleen dit jaar te verkopen.”


Sjoerd hoopt dat het rokerige biertje in de smaak zal vallen bij de Dordtenaren. Hij heeft daarom bij het brouwen goed opgelet. “Dit biertje moet voor iedereen zijn.”

Meest gelezen

Dit monumentale schakelstation herbergt binnenkort tientallen Dordtenaren

Redactie RTV Dordrecht | Trevyn van Houwelingen | 21 okt 2025 17:21

Lees ook

Gemeente doet aangifte na bekladding verkiezingsposters

In de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zijn dit weekend op meerdere locaties verkiezingsposters van de C...

Sliedrechtse burgemeester tevreden met rustig verlopen protest

Ondanks dat de eerder aangekondigde demonstratie tegen de komst van een azc in de gemeente Sliedrec...

Veel Dordtse scholen liggen langs 50-wegen: ‘Het is best spannend hier’

Hoge snelheden, dubbel parkeren en weinig veilige oversteekplaatsen. Het zijn veelvoorkomende proble...

Rijnmond-presentator populair bij koeien tijdens opnamen in Molenlanden

Rijnmond Lokaal, het wekelijkse programma op de regiozender waarbij de regionale omroep aandacht hee...

Onderzoek naar mogelijk drugslab in verlaten pand, politie vindt ‘spullen’

Hulpdiensten hebben maandagochtend een verlaten pand langs de Dordtse Merwedestraat doorzocht. Dit g...

Tuinier Luka (10) gaat op voor prijs: ‘Groente is veel lekkerder als je het zelf verbouwt’

Luka (10) is het allerliefst buiten. Niet om te voetballen of om te fietsen, maar om te tuinieren. L...