gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jubileumbier doet oude tijden herleven

0f30e32f93d12452df32ae1f8279108e.jpg

Er gaat vanaf februari een nieuw Dordts biertje over de toonbank. Schapenkopje SMOOK 1220. De Stadsbrouwerij kreeg van de gemeente de opdracht om een nieuw biertje te ontwikkelen dat de smaak van het jaar 1220 weergeeft.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De stadsbrouwerij is met de opdracht aan de slag gegaan met dat wat bekend is over het bierbrouwen van acht eeuwen geleden. Toen werd bier nog gebrouwen op houtvuur, waarbij veel rook vrij kwam.


“We hebben niet geprobeerd dat bier na te maken maar het gevoel van Dordrecht en de smaak en de geur die toen heerste in het bier te vangen. En dat is een wat rokerig donker biertje geworden,” vertelt bierbrouwer Sjoert Wolting.


Voordat het bier ook daadwerkelijk verkocht kan worden is er veel werk verzet. “We zijn twee jaar geleden begonnen maar pas het laatste half jaar hebben we een bier kunnen ontwikkelen wat volgens ons op de markt is te brengen", legt Wolting uit.


Het bier zal op meerdere terassen verkocht worden. Ook in de supermarkten van Dordrecht zullen de biertjes te vinden zijn. “We hebben wel een voorraad gemaakt maar we zijn van plan het biertje alleen dit jaar te verkopen.”


Sjoerd hoopt dat het rokerige biertje in de smaak zal vallen bij de Dordtenaren. Hij heeft daarom bij het brouwen goed opgelet. “Dit biertje moet voor iedereen zijn.”

Lees ook

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.

PSX_20260504_080530.jpg

Accu van fatbike in brand in kelderbox

In Zwijndrecht is maandagochtend korte tijd brand geweest in een kelderbox van een portiekflat. Volgens een brandweerwoordvoerder gaat het om een accu van een fatbike.

dodenherdenking2025.png

Twee minuten stilte: op deze plekken kun je maandag terecht voor dodenherdenking

Maandag 4 mei is het om 20:00 uur in heel Nederland twee minuten stil. Zo ook in onze streek. Wil jij graag ergens een herdenking bijwonen? Bekijk in dit artikel waar dat onder meer kan.