gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jubileumboom moet eeuwoude boom op Dubbelsteynlaan West vervangen

2229d435fc10029a71bbb6980c0b22c8

Bewoners van de Dubbelsteynlaan West hebben een nieuwe boom gekregen van de gemeente. Dit in het kader van de 800e verjaardag van de stad.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Volgend jaar bestaat viert Dordrecht 800 jaar stad, en om dat te vieren plant de gemeente 800 bomen. 80 daarvan heeft de gemeente er beschikbaar gesteld voor particulieren.


Gijsje en Jaap van der Veer hebben vorig jaar november afscheid moeten nemen van een oude boom in hun tuin. Om de kap van die boom te compenseren, hebben zij een aanvraag gedaan voor een nieuwe boom. Die is woensdag geplant.

"De vorige boom was bijna 100 jaar oud en we hadden er zomers een hoop schaduw van", legt Gijsje van der Veer uit waarom zij de boom miste.  "We vinden het fijn dat er nu een nieuwe staat. Zeker omdat ik in eerste instantie niet gedacht had dat we in aanmerking zouden komen."

Lees ook

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.