gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Juf Femke (23) uit Ridderkerk kwalificeert zich per ongeluk voor het WK Hyrox

40f52e68d6ad9c1c8ed7da8989ff9618

Femke Baak (23) deed afgelopen september voor het eerst mee aan een Hyrox-training. Ze vond het leuk, en liet het spreekwoordelijke gras er niet over groeien: al na vier maanden kwalificeerde ze zich voor het WK in Chicago, waar ze nu voor traint.

Rijnmond |  | Aangepast op
De kwalificatie voor het WK kwam redelijk onverwachts voor Femke, vertelt ze: "Mijn trainer verwachtte dat ik een podiumplek zou kunnen halen, maar had dat niet tegen mij gezegd. Dat was maar beter ook, want als ik dat had geweten had ik nergens anders aan kunnen denken! Ik ken mezelf, ik leg er dan veel te veel druk op."

Winnen was verrassing
Zo lang doet Femke ook nog niet aan Hyrox, vandaar de verrassing toen ze als winnaar uit de bus kwam. Maar helemaal onvoorbereid was ze absoluut niet: ze loopt al jarenlang marathons en deed aan crossfit.

Die twee sporten komen nu samen, want bij Hyrox combineer je rennen met krachtoefeningen. Femke: "De afwisseling tussen kracht en cardio vind ik het leukste. Bij marathons moet je het vooral lang volhouden."

Hyrox is een intensieve sport waarbij stukken rennen worden afgewisseld met krachtoefeningen. Er zijn in totaal acht oefeningen die met gewichten, een bal of op een roeimachine worden uitgevoerd. Je kunt de sport in duo’s of alleen doen, en meestal train je voor een wedstrijd waarin je het tegen andere Hyrox’ers opneemt.

Tot het uiterste gaan
Femke vindt het best spannend om naar Chicago te gaan. De wedstrijd daar is van hoger niveau dan hier, en de gewichten die ze mee moet dragen zijn daarom ook zwaarder. Maar dat is niet wat Femke de meeste zorgen baart.
"Tot nu toe heb ik me bij elke wedstrijd een klein beetje ingehouden, maar in Chicago wil ik echt tot het uiterste gaan. Dat vind ik heel spannend, want ik ben bang dat ik dan na een paar oefeningen niet meer kan. Dat je te veel energie geeft in het begin, en dan nog tot het einde door moet", zegt ze.

Niets aan het lot overlaten
Gelukkig is ze zich goed aan het voorbereiden op de wedstrijd. Ze traint vaak twee keer per dag en heeft een personal trainer die een train- en eetschema voor haar heeft opgesteld.
Ze houdt in een spreadsheet alles bij wat relevant kan zijn voor haar prestaties: bloeddruk, hartslag, calorie-inname, aantal uren slaap, haar menstruatiecyclus. Zo wordt niks aan het lot overgelaten om in juni te kunnen winnen.

Haar grootste, kleinste fans
Naast hard rennen, heel veel burpees en nog meer wallballs (dit zijn oefeningen in de Hyrox) doet Femke ook iets anders in het dagelijks leven, namelijk lesgeven aan een basisschoolklas. Je zou het misschien niet verwachten met haar intense trainingsschema, maar het sporten doet ze er dus als hobby naast. Overdag geeft ze les aan 33 kinderen op CBS de Regenboog in Ridderkerk.

De kinderen in groep 7 zijn heel enthousiast sinds Femke hun heeft laten zien hoe een Hyrox in zijn werk gaat: "Soms doen ze bepaalde oefeningen na en vinden ze dat heel zwaar. Dan doen ze de oefening één keer en zeggen: moet jij dat echt honderd keer doen juf?"

Aan de aanmoedigingen zal het dus niet liggen: naast haar vriend en familie heeft Femke ook 33 kleine supportertjes die de wedstrijd op 13 juni via een livestream zullen volgen.

Dit verhaal verscheen eerder bij onze mediapartner Rijnmond.

Lees meer over:

Lees ook

flexwoningenvlijkade

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.