gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Justitie onderzoekt misbruik tienermeisjes door atletiektrainer

170518bb4bd453d22f19252b37c8a518

Justitie en politie beginnen alsnog een onderzoek naar de 58-jarige Rotterdamse atletiektrainer die onlangs is geroyeerd voor grootschalig seksueel misbruik. Aanleiding zijn publicaties in de media, laat het Openbaar Ministerie weten.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De man misbruikte jonge vrouwen en meisjes toen hij trainer was bij atletiekverenigingen in Dordrecht Barendrecht en dan Haag. De Rotterdammer wordt ervan verdacht dat hij van 1982 tot 2017 meerdere tienermeisjes heeft misbruikt. 


Afgelopen zomer royeerde de tuchtcommissie van het Instituut Sport en Rechtspraak (ISR) de man, nadat hij een bekentenis had afgelegd. Tot vervolging kwam het niet, omdat de slachtoffers geen aangifte hadden gedaan.

Maar deze week bleek dat een aantal meisjes wél naar de politie was gestapt. Maar ze kregen te horen dat ze bij een officiële aangifte allerlei details zouden moeten delen. Dat schrok af. Het bleef daarom bij meldingen.

Het Openbaar Ministerie en de politie gaan nu alsnog aan de slag met de zaak. "We gaan proberen om ons een goed beeld te vormen van wat er precies is gebeurd", zegt persofficier Ernst Pols.


Meldingen

"We hebben het ISR-dossier gevorderd. We hebben ook begrepen dat er meldingen zijn gedaan. Die gaan we inventariseren en beoordelen of er strafbare feiten zijn gepleegd en of die ook kunnen worden vervolgd."

Justitie roept iedereen op die iets weet over de zaak heeft om zich te melden. Dat kan gaan om slachtoffers, familie, getuigen of andere betrokkenen.

Lees ook

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.