gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Justitie onderzoekt misbruik tienermeisjes door atletiektrainer

170518bb4bd453d22f19252b37c8a518.jpg

Justitie en politie beginnen alsnog een onderzoek naar de 58-jarige Rotterdamse atletiektrainer die onlangs is geroyeerd voor grootschalig seksueel misbruik. Aanleiding zijn publicaties in de media, laat het Openbaar Ministerie weten.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De man misbruikte jonge vrouwen en meisjes toen hij trainer was bij atletiekverenigingen in Dordrecht Barendrecht en dan Haag. De Rotterdammer wordt ervan verdacht dat hij van 1982 tot 2017 meerdere tienermeisjes heeft misbruikt. 


Afgelopen zomer royeerde de tuchtcommissie van het Instituut Sport en Rechtspraak (ISR) de man, nadat hij een bekentenis had afgelegd. Tot vervolging kwam het niet, omdat de slachtoffers geen aangifte hadden gedaan.

Maar deze week bleek dat een aantal meisjes wél naar de politie was gestapt. Maar ze kregen te horen dat ze bij een officiële aangifte allerlei details zouden moeten delen. Dat schrok af. Het bleef daarom bij meldingen.

Het Openbaar Ministerie en de politie gaan nu alsnog aan de slag met de zaak. "We gaan proberen om ons een goed beeld te vormen van wat er precies is gebeurd", zegt persofficier Ernst Pols.


Meldingen

"We hebben het ISR-dossier gevorderd. We hebben ook begrepen dat er meldingen zijn gedaan. Die gaan we inventariseren en beoordelen of er strafbare feiten zijn gepleegd en of die ook kunnen worden vervolgd."

Justitie roept iedereen op die iets weet over de zaak heeft om zich te melden. Dat kan gaan om slachtoffers, familie, getuigen of andere betrokkenen.

Lees ook

foto artikel de stemming in sliedrecht.jpg

De Stemming in Sliedrecht: ‘Heel wenselijk dat de nachtbus terugkomt’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners zelf? Op 18 maart zijn de stembussen geopend voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe duiken wij in de meningen van de inwoners: welke onderwerpen vinden zij het belangrijkst of juist helemaal niet? Vandaag: Sliedrecht.

Stadskantoor Dordrecht

Slotdebat verkiezingen: ‘Een laatste keer de strijd met elkaar aan’

Nog geen keuze gemaakt over welk vakje je rood maakt aanstaande gemeenteraadsverkiezingen? “Kom dan maandag 16 maart naar het slotdebat in het Stadskantoor”, roept gemeente Dordrecht de kiezers op. “Daar gaan de lijsttrekkers nog één keer met elkaar de strijd aan in het allerlaatste debat voor de verkiezingsdag.”

de buuf

Deelcafé de Buuf dreigt kopje onder te gaan: 'Het zal voor heel veel mensen tegenvallen'

Deelcafé De Buuf in Hendrik-Ido-Ambacht dreigt kopje onder te gaan. Eigenaren Jan-Anne en Evelyn betalen het café met hun eigen pensioengeld, maar dat gaat niet veel langer. Nu hebben ze de gemeente benaderd voor subsidie, én om te worden erkend als welzijnswerk.

fotopersburobusink.jpg

Wapens, helmen en legertenten: enorme voorraad materiaal van defensie gevonden in woning

Bij een inval aan de Bilderdijkstraat in Zwijndrecht is maandagochtend een grote hoeveelheid militaire spullen en geld gevonden. Het gaat onder meer om een voorraad aan wapens, helmen en legertenten. De politie denkt dat het grotendeels om gestolen spullen gaat. De bewoner van het adres, een medewerker van Defensie, is aangehouden.

conflictofcoalitie.jpg

Maandag op TV Dordrecht: ‘Conflict of Coalitie’

Deze maandag geen Rijnmond Lokaal: onze regionale samenwerkingspartner maakte in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van komende woensdag een serie speciale programma's onder de naam 'Conflict of Coalitie'. Op TV Dordrecht is deze maandag de uitzending over Dordrecht te zien.

sligoed.jpg

Flinke klus op komst: de plannen van deze partijen voor Sliedrecht-Noord

In Sliedrecht leven vergevorderde plannen voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Maar over de invulling ervan verschillen sommige politieke partijen van mening, blijkt uit hun verkiezingsprogramma's.