gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Justitie onderzoekt misbruik tienermeisjes door atletiektrainer

170518bb4bd453d22f19252b37c8a518

Justitie en politie beginnen alsnog een onderzoek naar de 58-jarige Rotterdamse atletiektrainer die onlangs is geroyeerd voor grootschalig seksueel misbruik. Aanleiding zijn publicaties in de media, laat het Openbaar Ministerie weten.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De man misbruikte jonge vrouwen en meisjes toen hij trainer was bij atletiekverenigingen in Dordrecht Barendrecht en dan Haag. De Rotterdammer wordt ervan verdacht dat hij van 1982 tot 2017 meerdere tienermeisjes heeft misbruikt. 


Afgelopen zomer royeerde de tuchtcommissie van het Instituut Sport en Rechtspraak (ISR) de man, nadat hij een bekentenis had afgelegd. Tot vervolging kwam het niet, omdat de slachtoffers geen aangifte hadden gedaan.

Maar deze week bleek dat een aantal meisjes wél naar de politie was gestapt. Maar ze kregen te horen dat ze bij een officiële aangifte allerlei details zouden moeten delen. Dat schrok af. Het bleef daarom bij meldingen.

Het Openbaar Ministerie en de politie gaan nu alsnog aan de slag met de zaak. "We gaan proberen om ons een goed beeld te vormen van wat er precies is gebeurd", zegt persofficier Ernst Pols.


Meldingen

"We hebben het ISR-dossier gevorderd. We hebben ook begrepen dat er meldingen zijn gedaan. Die gaan we inventariseren en beoordelen of er strafbare feiten zijn gepleegd en of die ook kunnen worden vervolgd."

Justitie roept iedereen op die iets weet over de zaak heeft om zich te melden. Dat kan gaan om slachtoffers, familie, getuigen of andere betrokkenen.

Lees ook

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.