gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Justitie onderzoekt misbruik tienermeisjes door atletiektrainer

170518bb4bd453d22f19252b37c8a518

Justitie en politie beginnen alsnog een onderzoek naar de 58-jarige Rotterdamse atletiektrainer die onlangs is geroyeerd voor grootschalig seksueel misbruik. Aanleiding zijn publicaties in de media, laat het Openbaar Ministerie weten.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
De man misbruikte jonge vrouwen en meisjes toen hij trainer was bij atletiekverenigingen in Dordrecht Barendrecht en dan Haag. De Rotterdammer wordt ervan verdacht dat hij van 1982 tot 2017 meerdere tienermeisjes heeft misbruikt. 


Afgelopen zomer royeerde de tuchtcommissie van het Instituut Sport en Rechtspraak (ISR) de man, nadat hij een bekentenis had afgelegd. Tot vervolging kwam het niet, omdat de slachtoffers geen aangifte hadden gedaan.

Maar deze week bleek dat een aantal meisjes wél naar de politie was gestapt. Maar ze kregen te horen dat ze bij een officiële aangifte allerlei details zouden moeten delen. Dat schrok af. Het bleef daarom bij meldingen.

Het Openbaar Ministerie en de politie gaan nu alsnog aan de slag met de zaak. "We gaan proberen om ons een goed beeld te vormen van wat er precies is gebeurd", zegt persofficier Ernst Pols.


Meldingen

"We hebben het ISR-dossier gevorderd. We hebben ook begrepen dat er meldingen zijn gedaan. Die gaan we inventariseren en beoordelen of er strafbare feiten zijn gepleegd en of die ook kunnen worden vervolgd."

Justitie roept iedereen op die iets weet over de zaak heeft om zich te melden. Dat kan gaan om slachtoffers, familie, getuigen of andere betrokkenen.

Lees ook

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.