Dordrecht, Netherlands

Kaal veld Salvia omgetoverd tot park

Een plek om te sporten, spelen en van de natuur te genieten, dat kan voortaan aan de Salvia in Zuidhoven. De buurt heeft zaterdag samen met wethouder Marco Stam 31 bomen geplant om een kaal veld om te toveren in reacreatiegebied.
Petra Scheurwater | 17 december 2019 10:41 | Aangepast op 17 december 2019 10:41
Afgelopen zomer was er al een speelplek voor kinderen gerealiseerd. Omwonenden betalen een deel van de aanleg zelf, het andere deel wordt door de gemeente bekostigd.

"Dat hebben ze zelf goed gedaan. Daar hebben ze sponsoren voor benaderd en daar is de kerk bij betrokken en bewoners", is wethourder Marco Stam tevreden met het iniatief. "De bewoners hebben een heel breed plan gemaakt, dat nu tot uitvoering is gebracht."

Ook de buurt is tevreden. "We hebben er veel tijd in moeten stoppen", vertelt een van de omwonenden tijdens het bomen planten. "Maar dat is goed gelukt, er komt een mooi park uit."

In het park komt veel diversiteit. Zo zijn er zaterdag onder andere een Japanse sierkers, sierpeer, magnolia's en tulpenbomen geplant.

Met het planten van de bomen is het park nog niet klaar. Langs de stoep op de Salvia staat nu bijvoorbeeld nog een werkplaats, dit gedeelte kan nog niet worden aangepakt. De werkplaats blijft staan tot het voorjaar 2021.


Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Tour of Holland raast door de regio: bekijk hier de mooiste beelden

De polders in Molenlanden, de molens van Kinderdijk, de Dordtse binnenstad en natuurlijk de Zwijndre...

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...