Dordrecht, Netherlands

Kabinet: geen versoepelingen per 21 april

Het demissionair kabinet gaat komende dinsdag geen versoepelingen aankondigen per 21 april. Dat laat een woordvoerder aan de NOS weten na het Catshuisoverleg zondagmiddag in Den Haag.
Jordy Nijenhuis | 11 april 2021 18:12 | Aangepast op 11 april 2021 18:12
Vorige week nog liet het kabinet weten te praten over het openen van winkels en terrassen per 21 april, maar het kabinet vindt dat nu toch nog te vroeg, omdat de piek in het aantal besmettingen nog niet is geweest.

Als de cijfers het toelaten, zijn het openen van de terrassen en het opheffen van de avondklok wel voorzien voor de week erna, op 28 april. 

Basisregels

Het kabinet wil in een aantal stappen de meeste maatregelen versoepelen in de richting van een zomer zonder strenge coronamaatregelen. De basisregels, zoals de anderhalve meter afstand, veelvuldig handen wassen en thuisblijven bij klachten, blijven van kracht.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...

Minima kunnen in deze zeven gemeenten gratis met het ov dit jaar

Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht bieden inwoners met een laag inkomen een gratis ov-chipkaart aan v...

Loftrompet voor Ed: een gemeentepenning als kroon op vrijwilligerswerk

Een bijzonder moment voor Sliedrechter Ed Grootveld (64). Donderdagavond vertrekt de trompettist nie...

Twee Dordtenaren opgepakt in onderzoek naar reeks explosies Baarn

Twee Dordtenaren worden verdacht van betrokkenheid bij een poging tot brandstichting in Baarn. Ze zi...

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Moet het centrale plein van de Krispijnwijken straks verder zonder de dönerzaak, tabakswinkel en min...