Dordrecht, Netherlands

Kabinet-Rutte III gevallen om vernietigend rapport toeslagenaffaire

Premier Rutte biedt de koning het ontslag van zijn kabinet aan. Dat meldt de NOS. Daarmee is zijn derde kabinet twee maanden voor de Kamerverkiezingen van maart gevallen. Dat deze stap eraan zat te komen, tekende zich de afgelopen dagen al af in allerlei overleggen binnen de coalitie. Vandaag hakte het kabinet de knoop door.
Vivian Rutte | 15 januari 2021 13:45 | Aangepast op 15 januari 2021 13:45
Het opstappen van het kabinet hangt samen met de toeslagenaffaire, waarbij duizenden mensen ten onrechte als fraudeur werden bestempeld en de toeslag voor de kinderopvang moesten terugbetalen.

Ook in Dordrecht waren er flink wat gedupeerden, zo’n 150 mensen. Wethouder Heijkoop, verantwoordelijk voor de gedupeerden in de Drechtsteden (dat zijn er in totaal zo’n 350), is bezig om hen te compenseren. Hij wees er in oktober op dat vooral de medewerking van de Belastingdienst te wensen overlaat, en dat het lastig is met gedupeerde Dordtenaren in contact te komen. Daarom is toen een meldpunt geopend.

Een maand geleden publiceerde een parlementaire ondervragingscommissie daarover een spijkerhard rapport. De voornaamste conclusies waren dat ouders ongekend onrecht is aangedaan en dat grondbeginselen van de rechtsstaat zijn geschonden. Volgens de Kamercommissie hebben ministers, ambtenaren, de Tweede Kamer en rechters steken laten vallen.

Het kabinet zal nu demissionair doorregeren. Naar verwachting neemt koning Willem-Alexander de ontslagaanvraag officieel "in overweging" en vraagt hij de ministers en staatssecretarissen om te blijven doen "wat in het belang van het Koninkrijk noodzakelijk is".

Wethouder Heijkoop is van mening dat de val van dit kabinet in elk geval negatieve gevolgen mag hebben voor de gedupeerden: "Het zijn echt hele verdrietige verhalen. Wij staan als gemeente naast deze mensen en we proberen ze echt te helpen. Ik vind dat het kabinet heel ruimhartig moet zijn en dat de Belastingdienst al haar vorderingen moet laten vallen. Want dat geeft mensen weer perspectief." Als de Belastingdienst niet of te laat compenseert, dan is de gemeente bereid om gedupeerden bij te staan, zegt Heijkoop. "En niet om dat bedrag meteen helemaal af te lossen aan de Belastingdienst. Mensen moeten ook weer naar de toekomst kunnen kijken."

Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...