Dordrecht, Netherlands

Kabinet-Rutte III gevallen om vernietigend rapport toeslagenaffaire

Premier Rutte biedt de koning het ontslag van zijn kabinet aan. Dat meldt de NOS. Daarmee is zijn derde kabinet twee maanden voor de Kamerverkiezingen van maart gevallen. Dat deze stap eraan zat te komen, tekende zich de afgelopen dagen al af in allerlei overleggen binnen de coalitie. Vandaag hakte het kabinet de knoop door.
Vivian Rutte | 15 januari 2021 13:45 | Aangepast op 15 januari 2021 13:45
Het opstappen van het kabinet hangt samen met de toeslagenaffaire, waarbij duizenden mensen ten onrechte als fraudeur werden bestempeld en de toeslag voor de kinderopvang moesten terugbetalen.

Ook in Dordrecht waren er flink wat gedupeerden, zo’n 150 mensen. Wethouder Heijkoop, verantwoordelijk voor de gedupeerden in de Drechtsteden (dat zijn er in totaal zo’n 350), is bezig om hen te compenseren. Hij wees er in oktober op dat vooral de medewerking van de Belastingdienst te wensen overlaat, en dat het lastig is met gedupeerde Dordtenaren in contact te komen. Daarom is toen een meldpunt geopend.

Een maand geleden publiceerde een parlementaire ondervragingscommissie daarover een spijkerhard rapport. De voornaamste conclusies waren dat ouders ongekend onrecht is aangedaan en dat grondbeginselen van de rechtsstaat zijn geschonden. Volgens de Kamercommissie hebben ministers, ambtenaren, de Tweede Kamer en rechters steken laten vallen.

Het kabinet zal nu demissionair doorregeren. Naar verwachting neemt koning Willem-Alexander de ontslagaanvraag officieel "in overweging" en vraagt hij de ministers en staatssecretarissen om te blijven doen "wat in het belang van het Koninkrijk noodzakelijk is".

Wethouder Heijkoop is van mening dat de val van dit kabinet in elk geval negatieve gevolgen mag hebben voor de gedupeerden: "Het zijn echt hele verdrietige verhalen. Wij staan als gemeente naast deze mensen en we proberen ze echt te helpen. Ik vind dat het kabinet heel ruimhartig moet zijn en dat de Belastingdienst al haar vorderingen moet laten vallen. Want dat geeft mensen weer perspectief." Als de Belastingdienst niet of te laat compenseert, dan is de gemeente bereid om gedupeerden bij te staan, zegt Heijkoop. "En niet om dat bedrag meteen helemaal af te lossen aan de Belastingdienst. Mensen moeten ook weer naar de toekomst kunnen kijken."

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...