Dordrecht, Netherlands

Kabinet-Rutte III gevallen om vernietigend rapport toeslagenaffaire

Premier Rutte biedt de koning het ontslag van zijn kabinet aan. Dat meldt de NOS. Daarmee is zijn derde kabinet twee maanden voor de Kamerverkiezingen van maart gevallen. Dat deze stap eraan zat te komen, tekende zich de afgelopen dagen al af in allerlei overleggen binnen de coalitie. Vandaag hakte het kabinet de knoop door.
Vivian Rutte | 15 januari 2021 13:45 | Aangepast op 15 januari 2021 13:45
Het opstappen van het kabinet hangt samen met de toeslagenaffaire, waarbij duizenden mensen ten onrechte als fraudeur werden bestempeld en de toeslag voor de kinderopvang moesten terugbetalen.

Ook in Dordrecht waren er flink wat gedupeerden, zo’n 150 mensen. Wethouder Heijkoop, verantwoordelijk voor de gedupeerden in de Drechtsteden (dat zijn er in totaal zo’n 350), is bezig om hen te compenseren. Hij wees er in oktober op dat vooral de medewerking van de Belastingdienst te wensen overlaat, en dat het lastig is met gedupeerde Dordtenaren in contact te komen. Daarom is toen een meldpunt geopend.

Een maand geleden publiceerde een parlementaire ondervragingscommissie daarover een spijkerhard rapport. De voornaamste conclusies waren dat ouders ongekend onrecht is aangedaan en dat grondbeginselen van de rechtsstaat zijn geschonden. Volgens de Kamercommissie hebben ministers, ambtenaren, de Tweede Kamer en rechters steken laten vallen.

Het kabinet zal nu demissionair doorregeren. Naar verwachting neemt koning Willem-Alexander de ontslagaanvraag officieel "in overweging" en vraagt hij de ministers en staatssecretarissen om te blijven doen "wat in het belang van het Koninkrijk noodzakelijk is".

Wethouder Heijkoop is van mening dat de val van dit kabinet in elk geval negatieve gevolgen mag hebben voor de gedupeerden: "Het zijn echt hele verdrietige verhalen. Wij staan als gemeente naast deze mensen en we proberen ze echt te helpen. Ik vind dat het kabinet heel ruimhartig moet zijn en dat de Belastingdienst al haar vorderingen moet laten vallen. Want dat geeft mensen weer perspectief." Als de Belastingdienst niet of te laat compenseert, dan is de gemeente bereid om gedupeerden bij te staan, zegt Heijkoop. "En niet om dat bedrag meteen helemaal af te lossen aan de Belastingdienst. Mensen moeten ook weer naar de toekomst kunnen kijken."

Meest gelezen

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

Redactie Streek 56 | 22 aug 2025 15:00

Bij boer Evert kunnen gezinnen die in armoede leven gratis op vakantie

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 25 aug 2025 14:00

Lees ook

Caravan pal naast PI Dordrecht: ‘Een luisterend oor bieden aan achterblijvers’

Naast de penitentiaire inrichting (PI) in Dordrecht is vanaf deze zomer elke woensdag een caravan te...

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag iets na half vier uitgerukt voor een brandmelding in de Wijnstraat ...

Dordrecht wil budget Starterslening ophogen naar 11 miljoen euro

De gemeente Dordrecht wil het budget voor de Starterslening met 5 miljoen euro verhogen. Daarmee kom...

OM eist zes jaar cel tegen Ridderkerkse ondernemer: 'Betrokken bij smokkel 227 kilo coke'

De eigenaar van een bedrijf in groente en fruit moet als het aan het Openbaar Ministerie ligt voor r...

Voetbalclub neemt afscheid van 'supervrijwilliger', condoleance in het jeugdhome

Van het wassen van de voetbalkleding tot snoepjes uitdelen. "Supervrijwilliger Sjaan" - Jeanne Schui...

Rasentertainer Leo Schellinger overleden: ‘Dag kleine grote man’

Podiumbeest, zanger en entertainer Leo Schellinger is dinsdag op 75-jarige leeftijd overleden. Jaren...