gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kans op ballonvaart tijdens Kinderboekenweek

d59b756d13461c638d27985ea58057e3

Bezoekers van bibliotheek AanZet maken tijdens de Kinderboekenweek kans op een ballonvaart. De prijs heeft te maken met het thema Reis mee! waarin vervoersmiddelen centraal staan.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Leden van de bibliotheek kunnen hun gegevens achterlaten bij een van de activiteiten in de Kinderboekenweek en maken zo kans maken een ballonvaart voor vier personen. De stadsbibliotheek hoopt met de prijs iedereen te verleiden om naar de Kinderboekenweek te komen.

In het land zijn er tijdens de week verschillende activiteiten die aansluiten bij de week en het jaarlijks wisselende thema. Ook in Dordt wordt hier aandacht aan besteed: op verschillende scholen wordt bijvoorbeeld door wethouders en de burgemeester voorgelezen tijdens de Kinderboekenweek.

Tevens wordt er een speciale landelijke speurtocht gehouden. In heel Nederland zijn Kinderboekenweekgeschenken - het boek Haaientanden van Anna Woltz - verstopt met daarbij een zakje échte haaientanden. 

Lees ook

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

pichelruilwinkel

Ex-raadslid haalde duizenden euro’s van rekening ruilwinkel, maar verliest kort geding

Ruby Pichel, voormalig raadslid van Forum voor Democratie in Dordrecht, moet bijna 7.000 euro betalen aan LETS Ruilwinkel. Pichel werd daar afgelopen najaar als voorzitter ontslagen en maakte op diezelfde dag ruim 6.000 euro over. Een onrechtmatige daad, zo oordeelde de rechter afgelopen week.

burgemeester ter illustratie AI

rechtszaak

Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van jarenlange ontucht

Oud-burgemeester Herman J. van Hendrik-Ido-Ambacht, die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt nu ook verdacht van ontucht. Hij zou jarenlang een man hebben betast, die veel jonger was dan hij. De ontucht zou gedeeltelijk tijdens zijn burgemeesterschap zijn geweest en ook nog enkele jaren daarna.

drugspand

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”