gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kans op nieuw stadion FC Dordrecht miniem

648eeb668818320f6da0d85877041b3e

De kans dat FC Dordrecht een nieuw stadion kan bouwen is vrijwel verkeken. Dinsdagavond bleek een meerderheid van de gemeenteraad géén garantie te willen geven voor een lening.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Burgemeester en wethouders van Dordrecht willen dat ook niet en kregen steun van de vier coalitiepartijen. De oppositie ziet nog wel mogelijkheden.

CDA en ChristenUnie/SGP zeiden géén kansen meer te zien, maar coalitiegenoten Beter voor Dordt en de VVD zaaiden twijfel door te vragen of het college nog andere mogelijkheden ziet.

Op tientallen vragen welke kansen die partijen dan zelf nog zien kwam geen antwoord. Wethouder Marco Stam zei dat het afgeschoten plan "de laatste kans" was voor FC Dordrecht.

De PvdA kondigde niettemin aan, dat volgende week in de gemeenteraad een motie wordt ingediend om te bezien of er toch nog een haalbare variant te vinden is.

Beter voor Dordt en VVD wilden niet ingaan op de vraag of ze die motie zullen steunen. wethouder Stam zei de motie af te wachten en uit te voeren als die wordt aangenomen.

Algemeen directeur Hans de Zeeuw houdt, net als de dit keer niet massaal opgekomen supporters, nog hoop: "ik zie dat er bewogen wordt. Volgende week valt pas het besluit."


Of hij de stekker zelf uit de club trekt bij een negatieve uitkomst wil hij nog niet zeggen: "maar het wordt dan wel een heel moeilijk verhaal."

De discussie is woensdagavond te volgen in het programma Rechtstreeks uit de Raad, dat direct na het TV Dordrecht Nieuws op RTV Dordrecht wordt uitgezonden.





Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.