gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kanshebbers Biesboschhal: 'CITYARD maakt van de oude scheepswerf een duurzame hotspot'

De Biesboschhal in de nieuwe wijk Stadswerven is tegen elk aannemelijk bod te koop of te huur. Acht gegadigden hebben hun ambities ingediend bij de gemeente en binnenkort wordt daarvan een top-3 met de best passende ideeën bekendgemaakt. RTV Dordrecht sprak met drie partijen die hun plannen geopenbaard hebben. Hoe zien zij de Biesboschhal anno 2021 voor zich?

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Het project CITYARD is één van hen en Lijnie Reijers van CITYARD vertelt dat de Biesboschhal een plek moet worden met verschillende maatschappelijk betrokken initiatieven. "Organisaties, instellingen en ondernemers die iets bij willen dragen aan de stad Dordrecht. Of die een regionale, of zelfs landelijke, functie willen vervullen. Ten aanzien van duurzaamheid, recycling of menselijk kapitaal."

Een voorbeeld is het Autisme Experience Center, die al zeven jaar lang probeert een geschikte locatie te vinden. Door middel van VR en 3D willen zij mensen laten ervaren wat dagelijkse prikkels met je doen. Volgens Evelyne van de Lagemaat van het Autisme Experience Center wordt CITYARD een mooie plek om kruis te bestuiven: "Als er een plek is waar mensen op een andere manier geschoold kunnen worden, dan zou dat weleens een hele mooie plek kunnen zijn voor ons."

CITYARD moet ook een publiekstoegankelijke locatie worden en heeft daardoor potentie om een bruisende plek te zijn. Lijnie: "Dit kan een inspiratieplek worden voor mensen die daar werken of leren, maar ook voor buurtbewoners of bezoekers van bijvoorbeeld het Autisme Experience Center."

We spraken ook met de initiatiefnemers van een maritieme Werfplaza en een heus sportcomplex: Sportwerf Biesbosch. Deze kun je zaterdag en zondag bekijken op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.