gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kanshebbers Biesboschhal: 'Sportwerf De Biesbosch moet sportwalhalla van Dordrecht worden'

De Biesboschhal in de nieuwe wijk Stadswerven is tegen elk aannemelijk bod te koop of te huur. Acht gegadigden hebben hun ambities ingediend bij de gemeente en binnenkort wordt daarvan een top-3 met de best passende ideeën bekendgemaakt. RTV Dordrecht sprak met drie partijen die hun plannen geopenbaard hebben. Hoe zien zij de Biesboschhal anno 2021 voor zich?

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Initiatiefnemers Ron Stieding en Frans-Jan Kruithof kennen elkaar van hun jarenlange sportinteresse en al bijna tien jaar lopen ze met het plan om een groot sportwalhalla in Dordrecht te openen. Voortkomend uit het gebrek aan openbare padelbanen zijn de twee heren dus al even op zoek. De vrijgekomen Biesboschhal lijkt daarom nu de uitgelegen plek en niet voor alleen een potje padel: "Het is gewoon een hele stoere hal als je daar binnenkomt," vertelt Frans-Jan. "In die stoere hal kunnen zoveel gave activiteiten en sporten plaatsvinden." Sporten die zij noemen zijn onder andere cardioboxen en boulderen.

Ron Stieding wilt het maritieme karakter van de plek en de hal behouden: "Alleen waar wel straks veel gesport en gezweet kan worden." De twee omschrijven het toekomstige Sportwerf De Biesbosch als het "nieuwe uitgaan". Een locatie waar je niet persé een abonnement voor hoeft te hebben. Frans-Jan: "Samen met je vrienden een baantje huren en daarna een drankje doen in de horecagelegenheid."

"We zijn al lang en intensief bezig om de plannen in orde te maken," vertelt Ron. "Onze partners houden zich natuurlijk iets meer op afstand, maar willen toch weten of er inmiddels al iets meer bekend is." Daarom ging het team achter Sportwerf De Biesbosch vrijdagmiddag een rondje door de stad maken met de boot om bij te praten.

Eerder deze week hebben wij ook gesproken met de initiatiefnemers van het maatschappelijke project CITYARD. Ook zij hebben plannen voor de Biesboschhal. Morgen vertelt binnenvaartondernemer Jan van Laar over zijn maritieme ambities voor de voormalige scheepswerf.

Lees ook

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.