gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kanshebbers Biesboschhal: 'Sportwerf De Biesbosch moet sportwalhalla van Dordrecht worden'

De Biesboschhal in de nieuwe wijk Stadswerven is tegen elk aannemelijk bod te koop of te huur. Acht gegadigden hebben hun ambities ingediend bij de gemeente en binnenkort wordt daarvan een top-3 met de best passende ideeën bekendgemaakt. RTV Dordrecht sprak met drie partijen die hun plannen geopenbaard hebben. Hoe zien zij de Biesboschhal anno 2021 voor zich?

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Initiatiefnemers Ron Stieding en Frans-Jan Kruithof kennen elkaar van hun jarenlange sportinteresse en al bijna tien jaar lopen ze met het plan om een groot sportwalhalla in Dordrecht te openen. Voortkomend uit het gebrek aan openbare padelbanen zijn de twee heren dus al even op zoek. De vrijgekomen Biesboschhal lijkt daarom nu de uitgelegen plek en niet voor alleen een potje padel: "Het is gewoon een hele stoere hal als je daar binnenkomt," vertelt Frans-Jan. "In die stoere hal kunnen zoveel gave activiteiten en sporten plaatsvinden." Sporten die zij noemen zijn onder andere cardioboxen en boulderen.

Ron Stieding wilt het maritieme karakter van de plek en de hal behouden: "Alleen waar wel straks veel gesport en gezweet kan worden." De twee omschrijven het toekomstige Sportwerf De Biesbosch als het "nieuwe uitgaan". Een locatie waar je niet persé een abonnement voor hoeft te hebben. Frans-Jan: "Samen met je vrienden een baantje huren en daarna een drankje doen in de horecagelegenheid."

"We zijn al lang en intensief bezig om de plannen in orde te maken," vertelt Ron. "Onze partners houden zich natuurlijk iets meer op afstand, maar willen toch weten of er inmiddels al iets meer bekend is." Daarom ging het team achter Sportwerf De Biesbosch vrijdagmiddag een rondje door de stad maken met de boot om bij te praten.

Eerder deze week hebben wij ook gesproken met de initiatiefnemers van het maatschappelijke project CITYARD. Ook zij hebben plannen voor de Biesboschhal. Morgen vertelt binnenvaartondernemer Jan van Laar over zijn maritieme ambities voor de voormalige scheepswerf.

Lees ook

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

WhatsApp Image 2026-04-27 at 16.00.36.jpeg

LIVE

Dit is Koningsdag: van aubade tot aan dancefeest

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag staat bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen deze Koningsdag? Of heb je een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.