gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kanshebbers Biesboschhal: 'Sportwerf De Biesbosch moet sportwalhalla van Dordrecht worden'

De Biesboschhal in de nieuwe wijk Stadswerven is tegen elk aannemelijk bod te koop of te huur. Acht gegadigden hebben hun ambities ingediend bij de gemeente en binnenkort wordt daarvan een top-3 met de best passende ideeën bekendgemaakt. RTV Dordrecht sprak met drie partijen die hun plannen geopenbaard hebben. Hoe zien zij de Biesboschhal anno 2021 voor zich?

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Initiatiefnemers Ron Stieding en Frans-Jan Kruithof kennen elkaar van hun jarenlange sportinteresse en al bijna tien jaar lopen ze met het plan om een groot sportwalhalla in Dordrecht te openen. Voortkomend uit het gebrek aan openbare padelbanen zijn de twee heren dus al even op zoek. De vrijgekomen Biesboschhal lijkt daarom nu de uitgelegen plek en niet voor alleen een potje padel: "Het is gewoon een hele stoere hal als je daar binnenkomt," vertelt Frans-Jan. "In die stoere hal kunnen zoveel gave activiteiten en sporten plaatsvinden." Sporten die zij noemen zijn onder andere cardioboxen en boulderen.

Ron Stieding wilt het maritieme karakter van de plek en de hal behouden: "Alleen waar wel straks veel gesport en gezweet kan worden." De twee omschrijven het toekomstige Sportwerf De Biesbosch als het "nieuwe uitgaan". Een locatie waar je niet persé een abonnement voor hoeft te hebben. Frans-Jan: "Samen met je vrienden een baantje huren en daarna een drankje doen in de horecagelegenheid."

"We zijn al lang en intensief bezig om de plannen in orde te maken," vertelt Ron. "Onze partners houden zich natuurlijk iets meer op afstand, maar willen toch weten of er inmiddels al iets meer bekend is." Daarom ging het team achter Sportwerf De Biesbosch vrijdagmiddag een rondje door de stad maken met de boot om bij te praten.

Eerder deze week hebben wij ook gesproken met de initiatiefnemers van het maatschappelijke project CITYARD. Ook zij hebben plannen voor de Biesboschhal. Morgen vertelt binnenvaartondernemer Jan van Laar over zijn maritieme ambities voor de voormalige scheepswerf.

Lees ook

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.