gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kanshebbers Biesboschhal: 'Sportwerf De Biesbosch moet sportwalhalla van Dordrecht worden'

De Biesboschhal in de nieuwe wijk Stadswerven is tegen elk aannemelijk bod te koop of te huur. Acht gegadigden hebben hun ambities ingediend bij de gemeente en binnenkort wordt daarvan een top-3 met de best passende ideeën bekendgemaakt. RTV Dordrecht sprak met drie partijen die hun plannen geopenbaard hebben. Hoe zien zij de Biesboschhal anno 2021 voor zich?

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Initiatiefnemers Ron Stieding en Frans-Jan Kruithof kennen elkaar van hun jarenlange sportinteresse en al bijna tien jaar lopen ze met het plan om een groot sportwalhalla in Dordrecht te openen. Voortkomend uit het gebrek aan openbare padelbanen zijn de twee heren dus al even op zoek. De vrijgekomen Biesboschhal lijkt daarom nu de uitgelegen plek en niet voor alleen een potje padel: "Het is gewoon een hele stoere hal als je daar binnenkomt," vertelt Frans-Jan. "In die stoere hal kunnen zoveel gave activiteiten en sporten plaatsvinden." Sporten die zij noemen zijn onder andere cardioboxen en boulderen.

Ron Stieding wilt het maritieme karakter van de plek en de hal behouden: "Alleen waar wel straks veel gesport en gezweet kan worden." De twee omschrijven het toekomstige Sportwerf De Biesbosch als het "nieuwe uitgaan". Een locatie waar je niet persé een abonnement voor hoeft te hebben. Frans-Jan: "Samen met je vrienden een baantje huren en daarna een drankje doen in de horecagelegenheid."

"We zijn al lang en intensief bezig om de plannen in orde te maken," vertelt Ron. "Onze partners houden zich natuurlijk iets meer op afstand, maar willen toch weten of er inmiddels al iets meer bekend is." Daarom ging het team achter Sportwerf De Biesbosch vrijdagmiddag een rondje door de stad maken met de boot om bij te praten.

Eerder deze week hebben wij ook gesproken met de initiatiefnemers van het maatschappelijke project CITYARD. Ook zij hebben plannen voor de Biesboschhal. Morgen vertelt binnenvaartondernemer Jan van Laar over zijn maritieme ambities voor de voormalige scheepswerf.

Lees ook

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.