gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kapster Hadil is klaar voor klanten met een mondkapje: 'gewoon door blijven ademen'

f15a16bd1f2b2a87f4ad2bc40be6e358

Vanaf vandaag is het verplicht: het dragen van een mondkapje in winkels, bij contactberoepen zoals de kapper, in theaters en in de bibliotheek. De mondkapjesplicht in de bus, tram en metro is al sinds 1 juni van kracht. Daar komen nu de perrons en bushaltes bij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ook in het middelbaar- en voortgezet onderwijs is het kapje verplicht. Maar het geldt alleen buiten de klas. Tijdens de les hoeft dit niet, net als met gym, zang, toneel, dans en bepaalde vormen van praktijkonderwijs.

Draag je geen mondkapje? Dan kan je een boete van 95 euro krijgen. Maar hoe daarop gehandhaafd wordt, verschilt per locatie. Tientallen boa's en agenten zijn nu al dagelijks bezig met het handhaven van de coronamaatregelen, maar dat is niet overal het geval. Zo heb je meer kans om aangesproken te worden door een boa in het stadhuis dan een willekeurige winkel.

Beetje opzij

Maar Hadil Chalati heeft er met haar collega's echt op geoefend: het knippen van klanten, terwijl zij een mondkapje op hebben. De Dordtse kapster is er klaar voor als de mondkapjesplicht ingaat. "Losjes om en af en toe een beetje opzij."

Een rondje door de Dordtse binnenstad leert dat veel winkeliers blij zijn met de nieuwe wet. Vicky van Dekkers Boek & Kantoor: "We zijn op een gegeven moment gestopt met vragen of mensen een mondkapje op wilden doen. Het leverde teveel discussie op. Ik ben heel blij met de nieuwe wet en de duidelijkheid."

Ook bij Drechtse Hair & Beauty hebben ze begrip voor de tijdelijke wet. "Het is voor de veiligheid van de klant en die van ons", zegt Hadil Chalati. Het zal even aanpassen worden, maar ze is er klaar voor. "We gaan ons best doen. Gewoon door blijven ademen."

"Het moet lukken hoor, we hebben genoeg geoefend", vertelt ze. Toch ging het ook een keer mis. "Met de tondeuse ging ik door de touwtjes", lacht Hadil. "Maar we hebben er genoeg op voorraad. Geen probleem."

Lees ook

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.