gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kapster Hadil is klaar voor klanten met een mondkapje: 'gewoon door blijven ademen'

f15a16bd1f2b2a87f4ad2bc40be6e358

Vanaf vandaag is het verplicht: het dragen van een mondkapje in winkels, bij contactberoepen zoals de kapper, in theaters en in de bibliotheek. De mondkapjesplicht in de bus, tram en metro is al sinds 1 juni van kracht. Daar komen nu de perrons en bushaltes bij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ook in het middelbaar- en voortgezet onderwijs is het kapje verplicht. Maar het geldt alleen buiten de klas. Tijdens de les hoeft dit niet, net als met gym, zang, toneel, dans en bepaalde vormen van praktijkonderwijs.

Draag je geen mondkapje? Dan kan je een boete van 95 euro krijgen. Maar hoe daarop gehandhaafd wordt, verschilt per locatie. Tientallen boa's en agenten zijn nu al dagelijks bezig met het handhaven van de coronamaatregelen, maar dat is niet overal het geval. Zo heb je meer kans om aangesproken te worden door een boa in het stadhuis dan een willekeurige winkel.

Beetje opzij

Maar Hadil Chalati heeft er met haar collega's echt op geoefend: het knippen van klanten, terwijl zij een mondkapje op hebben. De Dordtse kapster is er klaar voor als de mondkapjesplicht ingaat. "Losjes om en af en toe een beetje opzij."

Een rondje door de Dordtse binnenstad leert dat veel winkeliers blij zijn met de nieuwe wet. Vicky van Dekkers Boek & Kantoor: "We zijn op een gegeven moment gestopt met vragen of mensen een mondkapje op wilden doen. Het leverde teveel discussie op. Ik ben heel blij met de nieuwe wet en de duidelijkheid."

Ook bij Drechtse Hair & Beauty hebben ze begrip voor de tijdelijke wet. "Het is voor de veiligheid van de klant en die van ons", zegt Hadil Chalati. Het zal even aanpassen worden, maar ze is er klaar voor. "We gaan ons best doen. Gewoon door blijven ademen."

"Het moet lukken hoor, we hebben genoeg geoefend", vertelt ze. Toch ging het ook een keer mis. "Met de tondeuse ging ik door de touwtjes", lacht Hadil. "Maar we hebben er genoeg op voorraad. Geen probleem."

Lees ook

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.