gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kapster Hadil is klaar voor klanten met een mondkapje: 'gewoon door blijven ademen'

f15a16bd1f2b2a87f4ad2bc40be6e358

Vanaf vandaag is het verplicht: het dragen van een mondkapje in winkels, bij contactberoepen zoals de kapper, in theaters en in de bibliotheek. De mondkapjesplicht in de bus, tram en metro is al sinds 1 juni van kracht. Daar komen nu de perrons en bushaltes bij.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Ook in het middelbaar- en voortgezet onderwijs is het kapje verplicht. Maar het geldt alleen buiten de klas. Tijdens de les hoeft dit niet, net als met gym, zang, toneel, dans en bepaalde vormen van praktijkonderwijs.

Draag je geen mondkapje? Dan kan je een boete van 95 euro krijgen. Maar hoe daarop gehandhaafd wordt, verschilt per locatie. Tientallen boa's en agenten zijn nu al dagelijks bezig met het handhaven van de coronamaatregelen, maar dat is niet overal het geval. Zo heb je meer kans om aangesproken te worden door een boa in het stadhuis dan een willekeurige winkel.

Beetje opzij

Maar Hadil Chalati heeft er met haar collega's echt op geoefend: het knippen van klanten, terwijl zij een mondkapje op hebben. De Dordtse kapster is er klaar voor als de mondkapjesplicht ingaat. "Losjes om en af en toe een beetje opzij."

Een rondje door de Dordtse binnenstad leert dat veel winkeliers blij zijn met de nieuwe wet. Vicky van Dekkers Boek & Kantoor: "We zijn op een gegeven moment gestopt met vragen of mensen een mondkapje op wilden doen. Het leverde teveel discussie op. Ik ben heel blij met de nieuwe wet en de duidelijkheid."

Ook bij Drechtse Hair & Beauty hebben ze begrip voor de tijdelijke wet. "Het is voor de veiligheid van de klant en die van ons", zegt Hadil Chalati. Het zal even aanpassen worden, maar ze is er klaar voor. "We gaan ons best doen. Gewoon door blijven ademen."

"Het moet lukken hoor, we hebben genoeg geoefend", vertelt ze. Toch ging het ook een keer mis. "Met de tondeuse ging ik door de touwtjes", lacht Hadil. "Maar we hebben er genoeg op voorraad. Geen probleem."

Lees ook

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.