gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kapvergunning “Vijf Wilgen” nog niet rond

bf679fe37fe7f51e372b3e1d13a647a1

Het kappen van vijf wilgen aan de Oranjelaan zal moeten wachten op de uitkomst van het bezwaar daartegen van de stichting Het Wantij.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die vijf wilgen staan de aanleg van de toegangsweg naar de parkeerplaats van bouwplan Schaerweide in de weg. Over de kapvergunning daarvoor loopt een procedure bij de bezwaarschriftencommissie van de gemeente. Die zou op 1 oktober uitspraak doen, maar heeft dat met maximaal zes weken uitgesteld.


De gemeente stelt in een brief aan de stichting dat de afgegeven omgevingsvergunning onherroepelijk is. Dat is juridisch gezien correct, maar de stichting leest daaruit dat de uitspraak van de commissie niet wordt afgewacht en dus bij voorbaat genegeerd.


Woordvoerder Mark Benjamin geeft namens de gemeente aan dat weliswaar de omgevingsvergunning vaststaat, maar dat de kapvergunning voor de wilgen daarin niet expliciet is opgenomen. Die is daarom apart aangevraagd en bezwaar is dan ook nog steeds mogelijk. De uitspraak wordt dus gewoon afgewacht.


Zie ook onze eerdere publicatie.

Lees ook

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.