gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kapvergunning “Vijf Wilgen” nog niet rond

bf679fe37fe7f51e372b3e1d13a647a1.jpg

Het kappen van vijf wilgen aan de Oranjelaan zal moeten wachten op de uitkomst van het bezwaar daartegen van de stichting Het Wantij.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die vijf wilgen staan de aanleg van de toegangsweg naar de parkeerplaats van bouwplan Schaerweide in de weg. Over de kapvergunning daarvoor loopt een procedure bij de bezwaarschriftencommissie van de gemeente. Die zou op 1 oktober uitspraak doen, maar heeft dat met maximaal zes weken uitgesteld.


De gemeente stelt in een brief aan de stichting dat de afgegeven omgevingsvergunning onherroepelijk is. Dat is juridisch gezien correct, maar de stichting leest daaruit dat de uitspraak van de commissie niet wordt afgewacht en dus bij voorbaat genegeerd.


Woordvoerder Mark Benjamin geeft namens de gemeente aan dat weliswaar de omgevingsvergunning vaststaat, maar dat de kapvergunning voor de wilgen daarin niet expliciet is opgenomen. Die is daarom apart aangevraagd en bezwaar is dan ook nog steeds mogelijk. De uitspraak wordt dus gewoon afgewacht.


Zie ook onze eerdere publicatie.

Lees ook

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.

veerdienstschoonhoven.jpg

Na eerste veerpont was ook tweede uit de vaart: ‘Flink omrijden’

De pont tussen Groot-Ammers en Schoonhoven heeft dinsdag een deel van de dag niet gevaren. De eerste van de twee pontjes werd maandag al uit de vaart gehouden vanwege technische problemen en dinsdag ging onverwachts ook de tweede boot stuk. Rond 13:00 uur ging één pont weer in de vaart.

stormshadow.png

Drama voor kinderboerderij: net geboren veulen en zijn moeder overleden

Stadsboerderij Weizigt heeft verdrietig nieuws te verwerken gekregen. Minipaard Shadow en haar pasgeboren veulen Storm zijn onverwachts overleden, meldt de boerderij. Dat gebeurde in een gespecialiseerde paardenkliniek, waar beide paarden waren vanwege een geplande knieoperatie van moeder Shadow.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.