Dordrecht, Netherlands

Kapvergunning “Vijf Wilgen” nog niet rond

Het kappen van vijf wilgen aan de Oranjelaan zal moeten wachten op de uitkomst van het bezwaar daartegen van de stichting Het Wantij.
Gert van der Steen | 11 oktober 2018 13:01 | Aangepast op 11 oktober 2018 13:01
Die vijf wilgen staan de aanleg van de toegangsweg naar de parkeerplaats van bouwplan Schaerweide in de weg. Over de kapvergunning daarvoor loopt een procedure bij de bezwaarschriftencommissie van de gemeente. Die zou op 1 oktober uitspraak doen, maar heeft dat met maximaal zes weken uitgesteld.


De gemeente stelt in een brief aan de stichting dat de afgegeven omgevingsvergunning onherroepelijk is. Dat is juridisch gezien correct, maar de stichting leest daaruit dat de uitspraak van de commissie niet wordt afgewacht en dus bij voorbaat genegeerd.


Woordvoerder Mark Benjamin geeft namens de gemeente aan dat weliswaar de omgevingsvergunning vaststaat, maar dat de kapvergunning voor de wilgen daarin niet expliciet is opgenomen. Die is daarom apart aangevraagd en bezwaar is dan ook nog steeds mogelijk. De uitspraak wordt dus gewoon afgewacht.


Zie ook onze eerdere publicatie.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Straks eerste drive-in stembureau van onze streek: vanuit je auto stemmen

In Ridderkerk kun je de komende gemeenteraadsverkiezingen op een wel heel bijzondere manier stemmen....

Letterlijke én figuurlijke mijlpaal voor IKC Prins Bernhardschool

De leerlingenraad van de IKC Prins Bernhardschool in Dordrecht heeft woensdagochtend samen met wetho...

Protest azc Molenlanden loopt uit de hand, ME bekogeld met glas en stenen

Bij het gemeentehuis in Bleskensgraaf is dinsdagavond een demonstratie tegen de komst van asielzoeke...

Hoe Belgische stenen voor veilige spoorbrug zorgen: 'Enorme kuilen ontstaan'

Je ziet het misschien vanaf de A16 of vanuit de trein: schepen naast de spoorbrug tussen Dordrecht e...

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...