gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kapvergunning “Vijf Wilgen” nog niet rond

bf679fe37fe7f51e372b3e1d13a647a1

Het kappen van vijf wilgen aan de Oranjelaan zal moeten wachten op de uitkomst van het bezwaar daartegen van de stichting Het Wantij.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die vijf wilgen staan de aanleg van de toegangsweg naar de parkeerplaats van bouwplan Schaerweide in de weg. Over de kapvergunning daarvoor loopt een procedure bij de bezwaarschriftencommissie van de gemeente. Die zou op 1 oktober uitspraak doen, maar heeft dat met maximaal zes weken uitgesteld.


De gemeente stelt in een brief aan de stichting dat de afgegeven omgevingsvergunning onherroepelijk is. Dat is juridisch gezien correct, maar de stichting leest daaruit dat de uitspraak van de commissie niet wordt afgewacht en dus bij voorbaat genegeerd.


Woordvoerder Mark Benjamin geeft namens de gemeente aan dat weliswaar de omgevingsvergunning vaststaat, maar dat de kapvergunning voor de wilgen daarin niet expliciet is opgenomen. Die is daarom apart aangevraagd en bezwaar is dan ook nog steeds mogelijk. De uitspraak wordt dus gewoon afgewacht.


Zie ook onze eerdere publicatie.

Lees ook

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.