gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kapvergunning “Vijf Wilgen” nog niet rond

bf679fe37fe7f51e372b3e1d13a647a1

Het kappen van vijf wilgen aan de Oranjelaan zal moeten wachten op de uitkomst van het bezwaar daartegen van de stichting Het Wantij.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die vijf wilgen staan de aanleg van de toegangsweg naar de parkeerplaats van bouwplan Schaerweide in de weg. Over de kapvergunning daarvoor loopt een procedure bij de bezwaarschriftencommissie van de gemeente. Die zou op 1 oktober uitspraak doen, maar heeft dat met maximaal zes weken uitgesteld.


De gemeente stelt in een brief aan de stichting dat de afgegeven omgevingsvergunning onherroepelijk is. Dat is juridisch gezien correct, maar de stichting leest daaruit dat de uitspraak van de commissie niet wordt afgewacht en dus bij voorbaat genegeerd.


Woordvoerder Mark Benjamin geeft namens de gemeente aan dat weliswaar de omgevingsvergunning vaststaat, maar dat de kapvergunning voor de wilgen daarin niet expliciet is opgenomen. Die is daarom apart aangevraagd en bezwaar is dan ook nog steeds mogelijk. De uitspraak wordt dus gewoon afgewacht.


Zie ook onze eerdere publicatie.

Lees ook

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.