gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kastanjes Wolwevershaven toch weg

Zeven kastanjebomen op de Wolwevershaven zullen worden verwijderd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat schrijft het college van B&W aan de gemeenteraad.

Het gaat om de bomen op het gedeelte waar de kademuur moet worden hersteld. Op verzoek van de gemeenteraad is er een second opinion onderzoek gedaan naar de mogelijkheid om de kastanjes te behouden, maar de uitkomst daarvan is dat daar te veel nadelen aan verbonden zijn.

De bomen zijn beginnend aangetast door de kastanjebloedersziekte. Dat houdt in dat hun vitaliteit verminderd is. Voor zover nu bekend is daar niets aan te doen, ook al loopt daar nog onderzoek naar. De onderzochte alternatieven brengen of hoge kosten met zich mee voor een twijfelachig resultaat, of grote vertraging in het kadeherstel. Beide zijn niet aanvaardbaar. 

Op de plaats van de oorspronkelijke bomen zullen nieuwe, zo mogelijk al flink uit de kluiten gewassen exemplaren worden geplant.

Lees ook

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.