gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Katten binnenkort allemaal verplicht gechipt

Als het aan de Tweede Kamer ligt, kunnen gemeenten binnenkort verplichten alle katten te chippen. Dit wordt gedaan om de eigenaar sneller te kunnen terugvinden.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Bij het Dierenziekenhuis Drechtsteden zijn ze een grote voorstander van het verplicht chippen van katten. Zo willen dierenartsen graag contact met een eigenaar als een kat bijvoorbeeld is aangereden over welke behandeling het beestje gegeven kan worden.

“Daarnaast willen katten nog wel eens ontsnappen, onder een auto terecht komen of naar het oue huis teruglopen. Het is dan veel makkelijker als een kat gechipt is,” zegt dierenarts Youri Muusz.

Het chippen van katten is een kleine en niet al te dure ingreep. De chip zelf is niet groter dan een rijstkorrel en wordt ingebracht tussen de schouderbladen met een soort injectiespuit.

Daarna is het een koud kunstje met en chipreader de chip te scannen en uit te lezen welk nummer de kat heeft. In een database kan dan worden opgezocht wie de eigenaar is.

Lees ook

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”