gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kauwgombakjes in Dordtse binnenstad

Ondernemers en gemeente slaan handen ineen om de binnenstad kauwgomvrij te maken. Aan het Bagijnhof, de Sarisgang en de Vriesestraat zijn sinds vorige week kauwgombakjes te vinden, meldt de gemeente. Het initiatief kwam vanuit de ondernemers.

Alka Goos |  | Aangepast op
Ondernemers en gemeente slaan handen ineen om de binnenstad kauwgomvrij te maken. Aan het Bagijnhof, de Sarisgang en de Vriesestraat zijn sinds vorige week kauwgombakjes te vinden, meldt de gemeente. Het initiatief kwam vanuit de ondernemers.

Een aparte bak om kauwgom in te gooien moet zorgen voor minder overlast van kauwgom op de grond. Op dit moment zijn er al enkele vaste bakken aanwezig. Ondernemers kunnen verplaatsbare bakken aanvragen, waardoor het overlast nog meer teruggedrongen kan worden.


Kauwgom is daarnaast prima te hergebruiken. Van gerecycled kauwgom kan onder andere potloden, linialen en schoenzolen worden gemaakt.

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.