gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kauwgombakjes in Dordtse binnenstad

Ondernemers en gemeente slaan handen ineen om de binnenstad kauwgomvrij te maken. Aan het Bagijnhof, de Sarisgang en de Vriesestraat zijn sinds vorige week kauwgombakjes te vinden, meldt de gemeente. Het initiatief kwam vanuit de ondernemers.

Alka Goos |  | Aangepast op
Ondernemers en gemeente slaan handen ineen om de binnenstad kauwgomvrij te maken. Aan het Bagijnhof, de Sarisgang en de Vriesestraat zijn sinds vorige week kauwgombakjes te vinden, meldt de gemeente. Het initiatief kwam vanuit de ondernemers.

Een aparte bak om kauwgom in te gooien moet zorgen voor minder overlast van kauwgom op de grond. Op dit moment zijn er al enkele vaste bakken aanwezig. Ondernemers kunnen verplaatsbare bakken aanvragen, waardoor het overlast nog meer teruggedrongen kan worden.


Kauwgom is daarnaast prima te hergebruiken. Van gerecycled kauwgom kan onder andere potloden, linialen en schoenzolen worden gemaakt.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.