Dordrecht, Netherlands

Keeperstrainer Hoegee: ik ga FC Dordrecht missen

“Ik had een goede band met de jongens, de supporters, de hele sfeer en het keeperswereldje was echt mijn ding. Dat ga ik zeker missen.” Keeperstrainer Rody Hoegee, stapte maandag per direct op bij FC Dordrecht.
Petra Scheurwater | 18 januari 2019 11:14 | Aangepast op 18 januari 2019 11:14
Die beslissing maakte hij omdat hij niet op de hoogte was gesteld van de onverwachte keeperswissel voor de wedstrijd tegen FC Den Bosch van afgelopen zondag. Petar Stoskovic stond toen onder de lat in plaats van Bryan Janssen.


Janssen belde Hoegee hierover voor de wedstrijd, maar omdat de keeperstrainer van niets wist kon hij hem ook geen uitleg geven. Daarop vroeg Hoegee aan trainer Claudio Braga waarom hij niet op de hoogte is gesteld.

“Hij zei dat het zijn beslissing was en that’s it. Daarna heb ik gezegd dat het mij handig lijkt dat als je een keepersspecialist in huis hebt om dan in ieder geval zijn mening te vragen”, vertelt Hoegee.


“Toen maakte hij de opmerking dat hij van een keepersspecialist verwacht dat hij er elke dag is, dat ben ik niet geweest de laatste tijd omdat mijn dochter ziek is. Dat wist hij, dus die opmerking schoot bij mij helemaal in het verkeerde keelgat. Ik was eigenlijk meteen al klaar: met deze meneer ga ik niet samenwerken.”

Facebook

Een gesprek met Bryan Janssen, de trainer en de staff bevestigde dat gevoel. De club was volgens Hoegee altijd begripvol geweest over zijn afwezigheid door zijn thuissituatie. Maar een telefoontje met FC-Dordrecht directeur Hans de Zeeuw veranderde niets.


“Ik heb toen heel duidelijk aangegeven dat ik stop. Dat vond hij heel jammer, maar hij zei dat we elkaar in de toekomst nog gaan zien en de hand schudden. Daarna heb ik pas dat bericht op Facebook gezet.”

Een actie die De Zeeuw onprofessioneel noemt, zeker omdat de club van niets zou weten. Dat is volgens Hoegee onmogelijk, omdat hij dit telefonisch besproken had met de directeur.


“De supporters en de mensen die ik goed ken bij FC Dordrecht wilde ik in een keer bedanken voor alles wat ze gedaan hebben. Dat is de reden dat ik het op Facebook geplaatst heb.”

Calderwood

Niet alleen de keeperstrainer stapte afgelopen week op bij de club. Ook assistent-trainer Scott Calderwood maakt niet langer deel uit van de technische staf van FC Dordrecht. Calderwood zou ook niet op de hoogte zijn geweest van de keeperswissel voor de wedstrijd die met 6-2 werd verloren.


Een verdere samenwerking met de club sluit Hoegee voor de toekomst niet uit, maar zolang trainer Claudio Braga coach is komt hij niet terug bij de club. Hoegee richt zich op zijn sportschool en de gezondheid van zijn dochter.

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...