gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Keeperstrainer Hoegee: ik ga FC Dordrecht missen

98c6f49e08d3e6bf33698612517b2d9d

“Ik had een goede band met de jongens, de supporters, de hele sfeer en het keeperswereldje was echt mijn ding. Dat ga ik zeker missen.” Keeperstrainer Rody Hoegee, stapte maandag per direct op bij FC Dordrecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Die beslissing maakte hij omdat hij niet op de hoogte was gesteld van de onverwachte keeperswissel voor de wedstrijd tegen FC Den Bosch van afgelopen zondag. Petar Stoskovic stond toen onder de lat in plaats van Bryan Janssen.


Janssen belde Hoegee hierover voor de wedstrijd, maar omdat de keeperstrainer van niets wist kon hij hem ook geen uitleg geven. Daarop vroeg Hoegee aan trainer Claudio Braga waarom hij niet op de hoogte is gesteld.

“Hij zei dat het zijn beslissing was en that’s it. Daarna heb ik gezegd dat het mij handig lijkt dat als je een keepersspecialist in huis hebt om dan in ieder geval zijn mening te vragen”, vertelt Hoegee.


“Toen maakte hij de opmerking dat hij van een keepersspecialist verwacht dat hij er elke dag is, dat ben ik niet geweest de laatste tijd omdat mijn dochter ziek is. Dat wist hij, dus die opmerking schoot bij mij helemaal in het verkeerde keelgat. Ik was eigenlijk meteen al klaar: met deze meneer ga ik niet samenwerken.”

Facebook

Een gesprek met Bryan Janssen, de trainer en de staff bevestigde dat gevoel. De club was volgens Hoegee altijd begripvol geweest over zijn afwezigheid door zijn thuissituatie. Maar een telefoontje met FC-Dordrecht directeur Hans de Zeeuw veranderde niets.


“Ik heb toen heel duidelijk aangegeven dat ik stop. Dat vond hij heel jammer, maar hij zei dat we elkaar in de toekomst nog gaan zien en de hand schudden. Daarna heb ik pas dat bericht op Facebook gezet.”

Een actie die De Zeeuw onprofessioneel noemt, zeker omdat de club van niets zou weten. Dat is volgens Hoegee onmogelijk, omdat hij dit telefonisch besproken had met de directeur.


“De supporters en de mensen die ik goed ken bij FC Dordrecht wilde ik in een keer bedanken voor alles wat ze gedaan hebben. Dat is de reden dat ik het op Facebook geplaatst heb.”

Calderwood

Niet alleen de keeperstrainer stapte afgelopen week op bij de club. Ook assistent-trainer Scott Calderwood maakt niet langer deel uit van de technische staf van FC Dordrecht. Calderwood zou ook niet op de hoogte zijn geweest van de keeperswissel voor de wedstrijd die met 6-2 werd verloren.


Een verdere samenwerking met de club sluit Hoegee voor de toekomst niet uit, maar zolang trainer Claudio Braga coach is komt hij niet terug bij de club. Hoegee richt zich op zijn sportschool en de gezondheid van zijn dochter.

Lees ook

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.