gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Keiharde extra maatregelen in strijd tegen het coronavirus, mogelijk komende week avondklok in Dordrecht

585b45659fcfc3f11de8e3ec628b2dfe

Minister President Mark Rutte en Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid hielden dinsdagavond een persconferentie met daarin nieuwe zware maatregelen in strijd tegen het coronavirus.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rutte: “Het gaat niet slecht, maar zeker ook niet goed genoeg. Cijfers moeten naar beneden en de druk in ziekenhuizen moet omlaag.”

Reizen naar het buitenland wordt streng afgeraden. Bibliotheken, musea, theaters, bioscopen, pretparken en dierentuinen moeten de deuren voor tenminste twee weken sluiten. Rutte roept ook op niet onnodig te gaan winkelen.

Het aantal mensen dat samen op straat mag zijn gaat van vier naar twee personen. Ook het aantal mensen dat bij een bruiloft of uitvaart mag gaan wordt teruggeschroefd naar maximaal 20 mensen.

Sportscholen blijven open, maar groepslessen mogen voorlopig niet meer. Sauna’s en zwembaden moeten dicht. Ook buurthuizen moeten weer dicht.


Regionale maatregelen
Het kabinet gaat komende week pakketten aanbieden aan Veiligheidsregio’s met regionale maatregelen. 
Rutte zei dat een avondklok een mogelijkheid is. Ook de sluiting van middelbare scholen behoort nog tot de mogelijkheden voor de toekomst. Om welke regio's het gaat, wordt nog bekeken. "Eén die er echt uitspringt is Zuid-Holland Zuid Maar we weten niet hoe het zich daar ontwikkelt." De Jonge: "De overbelasting van de zorg is met name in Rotterdam en Zuid-Holland Zuid heel fors. Met name daarom moeten we ook een voet op de rem houden.” 

Lees ook

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.