gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Keiharde extra maatregelen in strijd tegen het coronavirus, mogelijk komende week avondklok in Dordrecht

585b45659fcfc3f11de8e3ec628b2dfe

Minister President Mark Rutte en Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid hielden dinsdagavond een persconferentie met daarin nieuwe zware maatregelen in strijd tegen het coronavirus.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rutte: “Het gaat niet slecht, maar zeker ook niet goed genoeg. Cijfers moeten naar beneden en de druk in ziekenhuizen moet omlaag.”

Reizen naar het buitenland wordt streng afgeraden. Bibliotheken, musea, theaters, bioscopen, pretparken en dierentuinen moeten de deuren voor tenminste twee weken sluiten. Rutte roept ook op niet onnodig te gaan winkelen.

Het aantal mensen dat samen op straat mag zijn gaat van vier naar twee personen. Ook het aantal mensen dat bij een bruiloft of uitvaart mag gaan wordt teruggeschroefd naar maximaal 20 mensen.

Sportscholen blijven open, maar groepslessen mogen voorlopig niet meer. Sauna’s en zwembaden moeten dicht. Ook buurthuizen moeten weer dicht.


Regionale maatregelen
Het kabinet gaat komende week pakketten aanbieden aan Veiligheidsregio’s met regionale maatregelen. 
Rutte zei dat een avondklok een mogelijkheid is. Ook de sluiting van middelbare scholen behoort nog tot de mogelijkheden voor de toekomst. Om welke regio's het gaat, wordt nog bekeken. "Eén die er echt uitspringt is Zuid-Holland Zuid Maar we weten niet hoe het zich daar ontwikkelt." De Jonge: "De overbelasting van de zorg is met name in Rotterdam en Zuid-Holland Zuid heel fors. Met name daarom moeten we ook een voet op de rem houden.” 

Lees ook

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).