gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Keiharde extra maatregelen in strijd tegen het coronavirus, mogelijk komende week avondklok in Dordrecht

585b45659fcfc3f11de8e3ec628b2dfe

Minister President Mark Rutte en Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid hielden dinsdagavond een persconferentie met daarin nieuwe zware maatregelen in strijd tegen het coronavirus.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rutte: “Het gaat niet slecht, maar zeker ook niet goed genoeg. Cijfers moeten naar beneden en de druk in ziekenhuizen moet omlaag.”

Reizen naar het buitenland wordt streng afgeraden. Bibliotheken, musea, theaters, bioscopen, pretparken en dierentuinen moeten de deuren voor tenminste twee weken sluiten. Rutte roept ook op niet onnodig te gaan winkelen.

Het aantal mensen dat samen op straat mag zijn gaat van vier naar twee personen. Ook het aantal mensen dat bij een bruiloft of uitvaart mag gaan wordt teruggeschroefd naar maximaal 20 mensen.

Sportscholen blijven open, maar groepslessen mogen voorlopig niet meer. Sauna’s en zwembaden moeten dicht. Ook buurthuizen moeten weer dicht.


Regionale maatregelen
Het kabinet gaat komende week pakketten aanbieden aan Veiligheidsregio’s met regionale maatregelen. 
Rutte zei dat een avondklok een mogelijkheid is. Ook de sluiting van middelbare scholen behoort nog tot de mogelijkheden voor de toekomst. Om welke regio's het gaat, wordt nog bekeken. "Eén die er echt uitspringt is Zuid-Holland Zuid Maar we weten niet hoe het zich daar ontwikkelt." De Jonge: "De overbelasting van de zorg is met name in Rotterdam en Zuid-Holland Zuid heel fors. Met name daarom moeten we ook een voet op de rem houden.” 

Lees ook

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

raadpapendrecht2

OZB in Papendrecht 15 procent omhoog, ondanks voorstel om stijging te beperken

De onroerendezaakbelasting (OZB) in Papendrecht gaat met 15 procent omhoog, ondanks een voorstel van twee partijen om deze verhoging te beperken. De gemeenteraad heeft donderdagavond de begroting van 2027 definitief vastgesteld.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

ek winnaars pkc

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

Foto website 2

Sloopauto’s en bierkratten in je tuin: vrienden verrassen stel op trouwdag

Een niet alledaags gezicht voor de woning van Lou en Wil aan de Plantageweg in Alblasserdam. Het stel trouwt deze donderdag en alle voorbijgangers zullen dat weten ook: de voortuin van het liefdeskoppel staat vol met sloopauto’s, verkeersborden en bierkratten.