gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Keiharde extra maatregelen in strijd tegen het coronavirus, mogelijk komende week avondklok in Dordrecht

585b45659fcfc3f11de8e3ec628b2dfe

Minister President Mark Rutte en Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid hielden dinsdagavond een persconferentie met daarin nieuwe zware maatregelen in strijd tegen het coronavirus.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rutte: “Het gaat niet slecht, maar zeker ook niet goed genoeg. Cijfers moeten naar beneden en de druk in ziekenhuizen moet omlaag.”

Reizen naar het buitenland wordt streng afgeraden. Bibliotheken, musea, theaters, bioscopen, pretparken en dierentuinen moeten de deuren voor tenminste twee weken sluiten. Rutte roept ook op niet onnodig te gaan winkelen.

Het aantal mensen dat samen op straat mag zijn gaat van vier naar twee personen. Ook het aantal mensen dat bij een bruiloft of uitvaart mag gaan wordt teruggeschroefd naar maximaal 20 mensen.

Sportscholen blijven open, maar groepslessen mogen voorlopig niet meer. Sauna’s en zwembaden moeten dicht. Ook buurthuizen moeten weer dicht.


Regionale maatregelen
Het kabinet gaat komende week pakketten aanbieden aan Veiligheidsregio’s met regionale maatregelen. 
Rutte zei dat een avondklok een mogelijkheid is. Ook de sluiting van middelbare scholen behoort nog tot de mogelijkheden voor de toekomst. Om welke regio's het gaat, wordt nog bekeken. "Eén die er echt uitspringt is Zuid-Holland Zuid Maar we weten niet hoe het zich daar ontwikkelt." De Jonge: "De overbelasting van de zorg is met name in Rotterdam en Zuid-Holland Zuid heel fors. Met name daarom moeten we ook een voet op de rem houden.” 

Lees ook

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.