gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Keiharde extra maatregelen in strijd tegen het coronavirus, mogelijk komende week avondklok in Dordrecht

585b45659fcfc3f11de8e3ec628b2dfe

Minister President Mark Rutte en Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid hielden dinsdagavond een persconferentie met daarin nieuwe zware maatregelen in strijd tegen het coronavirus.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Rutte: “Het gaat niet slecht, maar zeker ook niet goed genoeg. Cijfers moeten naar beneden en de druk in ziekenhuizen moet omlaag.”

Reizen naar het buitenland wordt streng afgeraden. Bibliotheken, musea, theaters, bioscopen, pretparken en dierentuinen moeten de deuren voor tenminste twee weken sluiten. Rutte roept ook op niet onnodig te gaan winkelen.

Het aantal mensen dat samen op straat mag zijn gaat van vier naar twee personen. Ook het aantal mensen dat bij een bruiloft of uitvaart mag gaan wordt teruggeschroefd naar maximaal 20 mensen.

Sportscholen blijven open, maar groepslessen mogen voorlopig niet meer. Sauna’s en zwembaden moeten dicht. Ook buurthuizen moeten weer dicht.


Regionale maatregelen
Het kabinet gaat komende week pakketten aanbieden aan Veiligheidsregio’s met regionale maatregelen. 
Rutte zei dat een avondklok een mogelijkheid is. Ook de sluiting van middelbare scholen behoort nog tot de mogelijkheden voor de toekomst. Om welke regio's het gaat, wordt nog bekeken. "Eén die er echt uitspringt is Zuid-Holland Zuid Maar we weten niet hoe het zich daar ontwikkelt." De Jonge: "De overbelasting van de zorg is met name in Rotterdam en Zuid-Holland Zuid heel fors. Met name daarom moeten we ook een voet op de rem houden.” 

Lees ook

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.