Dordrecht, Netherlands

Kelder Patriciërshuis geopend tijdens Open Monumentendagen

Dit weekend vinden de jaarlijkse Open Monumentendagen plaats in Dordrecht. Ook het Patriciërshuis doet mee, en opent ook de deuren van de kelder voor bezoekers. De ruimte wordt hierna verbouwd om deze aan het einde van het jaar aan het museum toe te voegen.
Corrado Francke | 13 september 2019 17:55 | Aangepast op 13 september 2019 17:55
"We zijn nog lang niet klaar, maar omdat het Open Monumentendag is, vinden we het leuk om de mensen een kans te geven een kijkje te komen nemen", legt Laurens Gooshouwer, één van de directeurs van het museum, uit.

In de kelder zijn verschillende aanpassingen gepland. Zo wordt de kelder beter bereikbaar vanuit het museum en is er een 'filmruimte' die een historische film gaat tonen. Ook wordt de zeventiende-eeuwse keuken en voorraadkelder aangepast en ingericht om deze aan museumbezoekers te tonen.


Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...