Dordrecht, Netherlands

Kelder Patriciërshuis geopend tijdens Open Monumentendagen

Dit weekend vinden de jaarlijkse Open Monumentendagen plaats in Dordrecht. Ook het Patriciërshuis doet mee, en opent ook de deuren van de kelder voor bezoekers. De ruimte wordt hierna verbouwd om deze aan het einde van het jaar aan het museum toe te voegen.
Corrado Francke | 13 september 2019 17:55 | Aangepast op 13 september 2019 17:55
"We zijn nog lang niet klaar, maar omdat het Open Monumentendag is, vinden we het leuk om de mensen een kans te geven een kijkje te komen nemen", legt Laurens Gooshouwer, één van de directeurs van het museum, uit.

In de kelder zijn verschillende aanpassingen gepland. Zo wordt de kelder beter bereikbaar vanuit het museum en is er een 'filmruimte' die een historische film gaat tonen. Ook wordt de zeventiende-eeuwse keuken en voorraadkelder aangepast en ingericht om deze aan museumbezoekers te tonen.


Lees ook

Wie wordt collega van Jessie? Ziekenhuis hoopt via speciale markt op nieuw zorgtalent

Met je gezicht op een campagneposter in een bushokje. Zo hangt Jessie Blom, assistent in de operatie...

Werkzaamheden aan spoorbrug zeven weken eerder klaar

De herstelwerkzaamheden aan de HSL-brug over het Hollandsch Diep zijn afgerond. Sinds november werd ...

Gemeenten gaan 'onzichtbare' daklozen tellen: 'Beter zicht nodig op groeiend probleem'

De negen gemeenten in deze streek gaan dit jaar meedoen aan een grote telling van dak- en thuislozen...

Vrouw die trucker (38) doodreed was afgeleid door exceptioneel transport

Tranen vloeien rijkelijk in de rechtszaal dinsdagochtend. Daar eist het Openbaar Ministerie (OM) een...

Flinke klap langs A15, bestuurder aangehouden voor rijden onder invloed

Een busje is maandagmiddag tegen een stilstaande vrachtwagen gebotst. Het ongeluk gebeurde om 15.30 ...

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Een motorrijder is maandagochtend aan zijn verwondingen overleden na een botsing met een auto in Zwi...